Rozčiluje mě partnerova kolegyně

Rozčiluje mě partnerova kolegyně
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, potřebuji radu. Mám přítele policistu, milujeme se, jen někdy se jako v každém vztahu pohádáme, ale poslední dobou častěji. Jsem totiž podrážděná a nervózní, protože mě hrozně rozčiluje partnerova kolegyně, která dělá ne přímo s ním, ale u nich. Potkala jsem ji na svatběj jejich kolegy, je jí tak kolem 40 let, nijak štíhlá není, úplně tlustá také ne, má umělé poprsí, ale hezká moc není a v obličeji už má vrásky, je rozvedená a má 2 děti. Nemůžu jí přijít na jméno! Párkrát jako s každým z kolegů spolu byli po práci na pivu. Přítel říká, co by na ní viděl, že je to absurdní, že je stará, tlustá a ženy v uniformě jsou pro něj asexuální a kdysi už mi řekl, že mě by jako policistku nechtěl a co je v domě, není pro mě. Jsem z toho zoufalá a ve stresu, prosím poraďte mi, mám se čeho bát a jak mám překonat své obavy a frustrace? Mám na ní vrcholnou averzi!!! :( Děkuji.

Sara

Petra Jarošová odpovídá:

Sáro, vaše bolest se jmenuje žárlivost. Když umíte žárlit na silnější, vrásčitou paní, což teprve, když by přišla mladá, nezadaná krasavice?

To, jak se chováte teď, zatím směřuje k tomu, abyste váš vztah zničila vlastní žárlivostí. Váš partner vás miluje, ale vy si vůbec nejste jistá sama sebou. Natolik, že vás to nutí pomlouvat partnerovu kolegyni, která vám nic neudělala. Za vaši žárlivost nemůže žádná jiná žena ani není způsobeno chováním partnera. Jediná příčina je ve vás, že si nevěříte, nepřipadáte si dost sexy proto se neustále porovnáváte s druhými a hledáte, v čem jsou horší, to vás potěší a v čem jsou lepší a to vás štve a pak je nemůžete vystát.

Ve skutečnosti ohrožení vašeho partnerského vztahu nepřichází zvenčí, ale zevnitř, z vaší vlastní mysli. Vše, co zažíváte v životě, nějak zrcadlí vás samou, včetně pochybností, obav a nejistot. Vy si toho nejste vědoma a projektujete je do vnějších objektů, v tomto případě do nebohé kolegyně. Takže si neuvědomujete, že si nepřipadáte dost přitažlivá, ale hledáte všechny důvody, proč ta paní přitažlivá není, abyste se uklidnila a cítila lépe. Jak moc jste se cítila hezká a přitažlivá jako malá holčička a když jste dospívala? Jak moc vás tatínek chválil, že jste jeho nejkrásnější dceruška a kolikrát vám řekl, že je na vás pyšný? Myslím, že tady někde bude jedna z příčin toho, co zažíváte teď a když budete pokračovat, bezpochyby povede ke zničení vašeho vztahu. V podstatě donutíte vašeho partnera k nevěře tím, že na to pořád budete myslet a upozorňovat. On se bude cítit víc a víc pod tlakem vaší žárlivosti, bude se bát cokoli vám říct, aby nebyla scéna. Jestli váš vztah bude mít nějaké potíže, na vině budete vy. Vaše nenávist k té paní je čistou projekcí vašeho nízkého sebevědomí do ní; takže vy žárlíte, protože si nevěříte, ale myslíte si, že ona může za to, že cítíte hněv, že ona může za váš hněv. Není to zas až tak zvláštní, dělá to spousta žen, ale není to praktické a hlavně to ničemu nepomůže. Můžete se zlobit sebevíc, tím vaše nízké sebevědomí nezmizí. To zmizí jen tak, že na sobě začnete pracovat, porozumíte své mysli a vyléčíte zranění, která vedla k současnému způsobu vašeho prožívání.

Žárlivost znamená, že se mysl cítí uvnitř chudá. Čím víc svou mysl takto zažíváte, tím víc potřebujete potvrzení zvenku, že jste v pořádku, krásná a milovaná; tím víc se stáváte závislou na lásce a tím víc se také cítíte ohrožená všemi, kdo by vám ji mohli vzít. Tím víc je vaše vnímání zabarveno pocitem ohrožení, takže ho vidíte všude, i tam, kde vůbec není. Čím skutečněji ale toto ohrožení zažíváte, tím víc energie dáváte do té situace, kterou nechcete, takže vlastně velmi podporujete, aby se přesně tak stala.

Vyléčit žárlivost není vůbec snadné, protože se neléčí jen žárlivost sama. Je třeba odhalit všechny zdroje bolesti, nízkého sebevědomí a obav a vyléčit je. Potom je třeba pracovat na osobním rozvoji tak, abyste si začala věřit a naučila se cítit dobře sama se sebou. Jakmile začnete mít opravdu ráda sama sebe, projeví se to bezpodmínečně tak, že budete láskyplná a respektující i k druhým lidem, včetně této kolegyně. Nebudete se jí bát, protože si budete věřit. všechny obavy zmizí, protože si budete jistá sama sebou i tím, že není důvod, aby váš partner někam chodil, protože mu dáváte maximum. A i kdyby náhodou někam šel, jste natolik skvělá, že o vás bezpochyby bude mít zájem někdo ještě daleko lepší, takže se nemáte čeho bát. S žárlivostí vám může pomoct jenom ten, kdo si s ní sám poradil, nedá se léčit teoreticky podle knížek a je to jedna z největších výzev. Přesto je možné ji zvládnout a zažívat potom daleko víc svobody a energie, která už nebude spotřebována na obavy, co by se mohlo kde stát.

Zatím vás partner miluje a chce s vámi být. Jestli budete pokračovat tak, jak píšete, riskujete, že o něj přijdete. Svými otázkami dáváte jasně najevo, že si nevěříte. A když si nevěříte, proč by on s vámi měl být, proč by neměl  jít za ženou, která se má ráda? S takovou je totiž obvykle daleko větší zábava. Jestli muži o něco opravdu stojí, tak to málokdy jsou dokonalé tvary a míry. Oni hlavně chtějí ženu, se kterou je pohoda a legrace. Když budete váš společný čas ničit žárlivými scénami, brzo začne utíkat pryč. Změňte své chování, dokud je čas. Váš partner za to určitě stojí.

 

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“