Rozdíl mezi láskou a touhou

Rozdíl mezi láskou a touhou
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, již jsem Vám jednou psala a moc bych Vám chtěla poděkovat za odpověď. Pomohla jste mi a otevřela v určitém směru oči. Chtěla bych se Vás nyní zeptat spíše obecně, jak má člověk rozlišit mezi opravdovou láskou a jen touhou po někom. Píšete, jak poznat lásku bez podmínek…když dotyčný odejde. Ale dá se něco takového rozluštit dopředu? Aby člověk nebyl nikomu nevěrný, neopouštěl rodinu a děti, nikomu neubližoval apod. když zkrátka neví, není si jistý, protože to „nevyzkoušel“? Píšou vám ženy, které mají milence a teď přemýšlí jak to řešit. Ale co když nechcete být nevěrný a tak vlastně je těžké rozlišit, jestli to s dotyčným „zapadne“? Děkuji moc za odpověď.

Ivana

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Ivano, to je moc dobrá otázka. Odpověď je, že člověk většinou nemůže vědět, dokud to nevyzkouší. Ale za ní je další, daleko důležitější: zapadá to s mužem, se kterým nyní jste?

Na rozdíl od mužů, pro které je čistým potěšením zkoušet a ochutnávat, a brání jim v tom jen strach ublížit současné partnerce nebo hypotéky, ženy jsou obvykle jiné. Je-li aktuální vztah vyhovující, ženu vůbec nenapadne hledat jinde. Když se objeví touha, znamená to, že, že dotyčný nabízí něco, co ženě chybí. Je-li to touha sexuální, a tak to vypadá, ptala bych se, jak zažíváte sexuální spojení s vaším partnerem, jestli to vůbec cítíte jako spojení. Nebo jste to mohla cítit dříve a něco se změnilo; i to se může stát, když se žena vnitřně rozvíjí a muž není připraven ji následovat. Je důležité, abyste byla sama k sobě upřímná a začala si klást tyto otázky. Protože potom není cílem vědět, jestli ten, kdo vás inspiruje, by mohl být tem pravý, ale jestli nyní jste s tím pravým. Protože jestli nejste a zůstáváte kvůli dětem nebo proto, že je „hodný“, znásilňujete sama sebe a vrátí se vám to na těle i na mysli, bohužel ne tak, jak by se vám to líbilo. To, že tolik žen trpí různými vaginálními mykózami, je toho následkem, a když se léčí pouze chemicky, ale třeba klidně i bylinkami, znamená to, že neposlouchají řeč, nebo spíš pláč svého těla, které není šťastné v současném partnerství. A po čase může přijít i daleko horší nemoc, fyzická i psychická. Jen proto, že žena neposlouchala, když byl ještě čas, svou intuici.

Já vás nechci strašit. Když setrváváme v nefunkčním partnerství, následujeme prastaré návyky v našem mentálním systému, kdy žena odejít nesměla nebo nemohla, protože by nepřežila, nebo bylo zostuzena. Abyste měla sílu z nich vykročit a vyléčit je, potřebujete nejdříve dobře porozumět svému podvědomí a stará zranění dostat na povrch, do vědomí, aby byla poznána a zpracována, jinak je totiž vyléčit nelze. Pouhým potlačením obav se nic nevyřeší a dříve nebo později se vynoří znova jako vnější překážky nebo nemoci.

Jestli má váš objekt touhy potenciál stát se partnerem, poznáte i podle toho, že nemusíte spěchat sama na sebe. Když máte silný kontakt, budete mít v jeho rámci o možnost rozvíjet se a vyřešit si svou minulost. Když by neměl trpělivost, není to on a vy si vůbec nemusíte dělat starosti. Jestli ano, počká, a rád.

Moc vám držím palce na vaší cestě za sebepoznáním a také vám z celého srdce přeji, abyste nalezla lásku, po které toužíte!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“