S partnerem nefunguje sex

S partnerem nefunguje sex
Partnerská poradna on-line

S partnerem jsme spolu rok, známe se již cca 5 let, moc ho miluji, ale problém je v sexu. Sex mi nic neříká, předtím jsem byla s partnerem, který mě urážel, dohnal k potratu a nakonec opustil. Je snad možné, že mám v sobě nějaký blok ? Nevím, jak dál, jsem z toho nešťastná, nechci o partnera přijít, k sexu se vždy donutím, i když už se modlím, ať už je to za mnou. Děkuji za váš názor

Alice

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Alice, blok máte určitě. Nepíšete, jestli sexuální kontakt s muži byl pro vás vždy nepříjemný. O bývalém partnerovi píšete, že se choval hrubě, ale nenaznačila jste, jestli váš milostný život aspoň zpočátku fungoval, nebo také ne. Jestli jste vůbec někdy zažila skutečné setkání s mužem, splynutí a otevření se jeden druhému. Protože to, co zažíváte nyní, i když píšete, že partnera milujete, není partnerství. Skutečné partnerství totiž poznáte právě podle toho, že sex funguje hned od začátku, že to „zapadne“, že se nemusíte nic učit a jde to samo. Velmi zjednodušeně řečeno: jestli jste „jde to samo“ zažila s nějakým mužem, problém není v sexuální sféře, ale ve výběru partnera. Z tohoto pohledu ten současný není vhodný a tím, že znásilňujete sama sebe, vážně pokoušíte do budoucna své zdraví. Jestliže jste to nezažila nikdy, bude tam obojí: blokáda na sexuální úrovni a současně i neschopnost nalézt vhodného partnera.

Aby bylo možné odléčit stará zranění, je třeba vyzvednout z vašeho podvědomí všechny vzpomínky vaše i žen vašeho rodu, které se vztahují k tématu násilí na ženách, ať už mentálnímu nebo fyzickému. To, že nyní máte pocit, že si nic nepamatujete, není důležité, vaše mysl obsahuje všechny potřebné informace a vzpomínky, jde jen o to jim pomoci ven a poznat je. Když postupně porozumíte tomu, co se děje, nebude už tak těžké změnit nepříjemné věci, které prožíváte. Zjednodušeně řečeno: vzpomínky na násilí, které jste zažívala jako žena, vytvořily blokády ve vaší mysli. Ty blokády vás mají chránit před bolestí, aby další setkání s násilím nebylo tak hrozné, abyste na ně byla „připravená“. To funguje, jenže kromě toho ty blokády i zabraňují všemu dobrému, co by se vám jinak mohlo dít. A navíc mají schopnost, o které většina lidí neví: přitahují přesně ty situace, proti kterým vás mají chránit.  Takže jste sice obrněná, ale za hradbami jsou permanentně hordy nepřátel. Píšete jen o dvou mužích ve svém životě, ale i tak je to hrůza: první k vám byl hrubý a násilný, druhý sice není, ale znásilňujete se sama. Znamená to, že ve vašich vzpomínkách jsou přesně takové situace. Buď jste potkávala hrubiány, nebo muže, kteří vás fyzicky nepřitahovali. Vaše mysl si teď myslí, že jiná varianta neexistuje. Věří tomu proto, že jste to tak mnohokrát zažila. Věří, že si vždy můžete vybírat jen ze dvou zel: buď násilí zvenku, nebo ho konáte dobrovolně sama na sobě.

Vůbec nejde o to, že byste se měla rozcházet se současným partnerem. Ale na vašem místě bych už nečekala a začala něco dělat se starými blokádami, které vám ničí život. Každý může být šťastný, stačí jen odstranit překážky, které tomu brání. Štěstí, radost, láska, to všechno už je ve vás, jen to objevit. Žádný osud vás nepředurčil k utrpení. Vy sama tvoříte svůj život. Čím víc radosti, lásky, štědrosti, síly, soucitu je ve vás, tím víc se tyto kvality ukazují ve vašem životě. Když se vám zrcadlí násilí, znamená to, že ho nemáte zpracované. Samo se to nezmění, v tom je naše svoboda. Kdokoli chce, může trpět. Kdokoli chce být šťastný, může. Stačí jen porozumět, jak funguje mysl, a odstranit vše, co tomu brání.

Z celého srdce vám doporučuji, abyste se pustila do práce na sobě. Jste mladá a je škoda se trápit, když můžete žít krásný život. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“