S přítelem jsme rok

S přítelem jsme rok
Partnerská poradna on-line

Milá Petro. S přítelem jsme spolu rok. Začátek krásný, teď se občas vyskytují hádky kvůli společným dětem, ale vše vždy urovnáme. Co mi však vrtá hlavou je to, že mi přítel řekl že mě má moc rád, opravdu moc. Ale že mě nemiluje. Neřekli jsme si to nikdy. Je ke mě milý, pozorný, sex s ním je skvělý. Užíváme si ho. Prvně mě to urazilo jako ženu, ale když jsem nad tím přemýšlela, tak jsem výraz „Miluji tě“ začala rozebírat v sobě. Co to vůbec je? Znám spoustu páru, který si to říkají a vím přesně, že to tak nemají. Je to strašne neuchopitelna věc, slovo, pocit… Nechci ho omlouvat, to ne, ale nevím, co s tím… Nechci bourat něco co spolu teď máme, ale zároveň nechci čekat na to, až se někde „zamiluje.“ On se mnou chce být, plánuje naší budoucnost. Pomáhá mi, rozumíme si. Jsme mladí a oba dva po rozvodu. On ho měl dost těžký a žena bývalá ho podváděla. Teď už je z toho venku. Ale pravda je, že se mi tím občas zda poznamenaný. Záleží mi na něm, mám se obávat? Děkuji za vysvětlení. Vaše poradna je skvělá! Pěkný den. Ivana

Ivana

Petra Jarošová odpovídá:

Ivano, je zřejmé, že ještě zůstal viset v minulosti u manželky. Také má zatím lásku spojenou s nejistotou, kterou mu ona poskytla vrchovatě. A onu nejistotu vnímá jako prvek přinášející vzrušení, i když to není vědomé; nemá význam, abyste se o tom s ním bavila. A právě tento prvek mu u vás chybí, proto ta slova. Je to ve skutečnosti jen nepochopení, co láska opravdu je.

A vy si jen potřebujete být natolik jistá sama sebou, že v něm tyto vzpomínky postupně přeléčíte, takže i kdyby se jednou jeho žena začala znova ozývat a chtěla jej zpět, on už bude vědět, že miluje vás.

Počítejte s tím, že to může trvat i několik let, kdy budete moct krásně trénovat sebevědomí. Ale on svým chováním dává najevo, že s vámi být chce. Nemá cenu se stále něčeho obávat. Oba jste se poučili z neúspěchu a díky tomu máte daleko větší vůli hledat kompromisní řešení; to je výhoda vašeho nového vztahu.

Nesoustřeďte se na jeho slova a dávejte mu lásku horem dolem. Naučte se věřit sama sobě a bude to dobré.

Mějte se moc hezky!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“