S přítelem máme problémy v posteli

S přítelem máme problémy v posteli
Partnerská poradna on-line

Přestože jsem přečetla hodně z Vašich rad, pořád si nejsem jistá, jestli jsem nalezla i odpověď na svoje trápení. S přítelem máme problémy v posteli. Trvá to přibližně 1 rok, kdy jsme spolu nespali a neptejte se mě jak, ale pořád se mi daří to posunovat. Mám ho moc ráda, ale zkrátka jediné po čem večer toužím, je lehnout si sama a mít klid. Přítel je z toho nešťastný a frustrovaný, snažíme se situaci řešit. Z minulých příspěvků vyplývá, že pokud to neklape, tak to tam prostě není, ale není možné, že mám jen já nějaký problém? I v několika předchozích vztazích jsem se dostala do situace, kdy mi prostě začalo vadit spát s tím dotyčným. Možná, že jsem se i v některých krátkodobých vztazích do sexu nutila. Není možné, že si následky přenáším i do tohoto vztahu a že je stále možné vrátit se ke zdravému vztahu? Jsem bezradná, ale jsem ochotná vyzkoušet cokoliv. Děkuji za radu.

Sylvie

Petra Jarošová odpovídá:

Sylvie, napadají mě dvě vysvětlení toho, co prožíváte. Umím si představit, že vy i váš partner zažíváte trvalý stres a vlastně je zázrak, že jste to až dosud ustáli.

Prvním vysvětlením je, že máte v sobě velmi vyrovnané mužské a ženské energie. Mužská a ženská složka v nás mohou být smíchány v různém poměru a nic není dobře nebo špatně. Čím více muže, tím více aktivity, energie, radosti, potřeby jít dopředu, potřeby měnit a dobývat svět. Čím více ženy, tím více intuice, přijetí, otevřenosti, bezpodmínečné lásky, potřeby zachovávat tradice, potřeby být chráněná. Obvykle, když se žena rodí jako žena a cítí se ve svém pohlaví dobře, ženská složka převažuje. Čím více je ženská složka vychýlena na stranu ženy, tím větší potřeba je vyhledávat energii, která ji bude vyrovnávat, tedy mužskou. Pokud je ale v ženě poměr složek vyrovnaný, v podstatě si na úrovni energií vystačí sama, protože ve vlastním systému má vše potřebné pro dosažení rovnováhy k dispozici. To neznamená, že nestojí o partnera. Ale ta výměna je více o vnější úrovni, s společných koníčcích a aktivitách. Protože sexuální spojení, to je právě výměna na velmi hluboké úrovni: muž dává energii a radost, žena intuici a prožitek prostoru. Je možné, že toto zažíváte sama se sebou; určitý druh vnitřní vyrovnanosti, které již nic nechybí. Naopak zásah mužské energie by vás mohl z rovnováhy vyvést, už by to bylo něco navíc. Pokud by to byla tato situace, příliš se dělat nedá, protože je to součástí vaší konstituce. Pak je jediným řešením nalézt partnera, který to má také tak. Potom vaše soužití nebude frustrací, protože se nebudete navzájem nutit, k něčemu, co vnímáte jako nepříjemný zásah do systému a naopak si budete užívat vše, co vás spojuje.

Druhým vysvětlením by mohlo být, že jste zatím skutečně nepotkala muže, se kterým to ladí. Je pravděpodobné, že ani vaši rodiče to tak neměli a vy jste nemohla nasát energii, která vzniká díky skutečnému setkání muže a ženy. Tam jsou totiž obsaženy všechny úrovně: vnější jako vzájemná fyzická přitažlivost, vnitřní jako soulad hodnot a koníčků a tajná, která se projevuje právě spontánně existujícím souladem a výměnou na sexuální úrovni. Zdá se, že máte zkušenost s muži, kteří by mohli být vašimi bratry nebo kamarády. To není špatné, ale bez chemie tam vždycky bude něco chybět. Schopnost poznat sexuálního partnera může být zablokovaná různými zraněními a starými vzpomínkami uloženými v podvědomí. Jejich obrazem jsou často rodiče a jejich vlastní vztah mezi sebou i k dítěti. Je možné tyto vzpomínky vynést do vědomí a přeléčit. Potom se rozpustí blokády spojené s touto oblastí a vám se mohou v životě objevit muži, které odpovídají vaší nové energii, která zazáří až poté, co jsou stará zranění nalezena a odblokována.

Nalezení a odstranění starých mentálních blokád je vždy spojeno s osobním růstem a rozvojem na mnoha úrovních. Myslím, že když se rozhodnete vydat se cestou poznat lépe sama sebe, seznámit se s tou ženou uvnitř vás, přijmout ji a porozumět jí, rozpustí se řada překážek, které v současnosti zažíváte. Ve skutečnosti cokoli zažíváme jako vnější omezení, překážku, něco, co nemáme rádi, jsou zhmotněné blokády obsažené v naší vlastní mysli. Jakmile je nalezneme a přeléčíme, jako zázrakem zmizí i překážky vně. Protože svět vždy zrcadlí nás samé. Jen je to zrcadlo někdo kódované a hlavním uměním je rozluštit kód. Poznat, když se mi něco nepříjemného děje ve vnějším světě, co to znamená o mé mysli.

Nevzdávejte to. Ptejte se, hledejte odpovědi a nepřestávejte. Na vaše trápení existuje lék, jen je třeba jej najít. Já na vašem místě bych vyhledala někoho, kdo vám pomůže vydat se do vašeho srdce a poznat je. Můžete být šťastná; je to právo každé cítící bytosti. Škoda, že právě tohle, jak nalézt svou vlastní cestu a hlavně odvahu ji hledat, se neučí ve škole. Moc vám držím palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“