Sama s dítětem

Partnerská poradna on-line

Prosím o radu: jsem sama s dítětem. Nemůžu si už několik let najít partnera a nemám moc peněz.
Jak si najít partnera, být soucitnější s dítětem a sama se sebou? Děkuji ;)

Blanka

Petra Jarošová odpovídá:

Někdy nám cesta z pekla může trvat delší dobu, než bychom si přály. Stále se snažíme a máme pocit, že nemáme výsledek, nebo se něco změní jen na chvíli. Když nemáte ráda samu sebe a cítíte hněv vůči dítěti, můžete si být jistá, že nevidíte svou situaci takovou, jaká je, ale zabarvenou touto emocí, pro niž je charakteristické, že máme pocit, že zde není žádné dobré řešení a jsou jen varianty špatné nebo ještě horší. Ve chvílích smutku, tísně nebo hněvu nedůvěřujte žádným myšlenkám, které vás napadají, protože nejsou pravdivé a hlavně podle nich nejednejte a pokud možno ani nic neříkejte, protože zbytečně ubližujete sama sobě i druhým. Hněv, který zažíváte, s velkou účinností vypálí vše dobré, co jste do té doby vytvořila a zase zbude jen prázdnota a beznaděj. Jeho následkem je vnitřní chudoba a ta se vždy zobrazí zvenku, ať už jako nedostatek lásky, přátel nebo peněz. Neřešte situaci, dívejte se na tu emoci a snažte se porozumět, odkud se vzala a proč si myslíte, že ji musíte brát vážně. Reagovat hněvem je návyk a stačí vytvořit si nový, třeba reagovat trpělivostí. To neznamená, že nevidíme chyby okolo, není třeba je malovat na růžovo, jen za tím poznáním, že je něco špatně, nemusí běžet hněv. Svět není dokonalý a vždycky bude někde chyba, ale stačí ji opravit, pokud můžeme, a není potřeba si kvůli tomu kazit náladu. Čím častěji se vám to bude dařit, tím snazší bude vidět samu sebe jako láskyhodnou bytost, protože laskavost a trpělivost si lásku určitě zaslouží. A až se tak uvidíte, všimne si toho i okolí a tam se jistě i nějací šikovní muži vyskytují.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“