Sebevědomí aneb proč se tak chová?

Partnerská poradna on-line

Dobrý den, o svém problému jsem zde již psala
a nakonec i sama raději vyřešila a ukončila, jen by mě zajímalo, proč se ten muž tak chová.
Chtěl se seznámit, vše se zdálo být O.K., ovšem po sexu se nějak odmlčel, pak potřeboval trochu  času a že se polepší, za 2 týdny se semnou sešel, pak mě napsal pár sms o ničem a pak zase nic, když jsem si s ním chtěla promluvit, tak se omluvil na syna, zase 2 týdny nic, pak mu kamarádka vynadala za jeho chování, tak jsem se mu omluvila, vadilo mi to, odpověděl hned, že někdy půjdeme na kolo, týden nic, tak jsem písla já, souhlasil, ale čas neupřesnil, tak jsem mu zavolala, típl to, tak jsem mu napsala slušně co si myslím o jeho slušnosti, omluvil se a poděkoval za ohodnocení, napsala jsem mu, že nebyl akční a že jsem vycházela z jeho nesmělosti, proto jsem mu psala já, popřála mu hodně štěstí, kterého dosáhne až se zbaví minulosti a že se může ozvat když bude chtít, ze setkaní tedy sešlo, napsala jsem mu, že nejsem uražená ani naštvaná a že někdy na kolo můžeme jít, napsal, ano, někdy půjdeme a že děkuje za pochopení. Na otázku, jestli se se mnou nechce už vidět, aby mě to napsal, že se v jeho chování nevyznám, mě odpověděl, že pokud mu to vyjde, že se staví, řekla bych, že nemá vyřešenou minulost a bojí se své ex ženy, zdá se mi, že se manželství na něm podepsalo, je velmi hodný, ale chybí mu sebevědomí, co s tím?

Vztah-nevztah jsem sama ukončila,jen by mě zajímalo myšlení muže takhle se chovajícího,nikdy jsem se s tím nesetkala

Simona

Petra Jarošová odpovídá:

Ten muž, ať už z jakéhokoli důvodu, o vás nestojí, nebo o vás nestojí dost na to, aby byl aktivní ve snaze se s vámi potkávat. Současně není schopen či ochoten vám říct, co opravdu prožívá.

Nechci dále spekulovat, jaký má problém, když jsem s ním nemluvila. Vy z toho však můžete vytěžit zajímavou zkušenost: převzít za muže aktivitu nepomáhá. Vy jste mu současně dala prostor a současně jste byla aktivní, avšak výsledek žádný. Takže příště nemusíte ztrácet čas a angažovat se v pomoci ukřivděným, nesmělým mužům. Je snad jediná výjimka, kde by to mohlo zabrat, a tou jsou vědci, ajťáci a jiní muži s bohatým vnitřním životem a vysokou inteligencí, která je ale na úkor jejich sociálních dovedností. Takový muž by vám byl vděčný, že za něj vyřešíte jeho neschopnost orientovat se v mezilidských vztazích. Ale i takový by na vaši nahrávku reagoval. Zatímco vámi zmiňovaný muž jen slibuje a nic.

Možná je hodný, ale také zřejmě líný vyřešit si své věci a to jen znamená, že by to nebyla pro vás žádná výhra. Už se netrapte myšlenkami na něj, nestojí vám za to. Kdyby chtěl od vás pomoc, řekl by si o ni. Je zřejmé, že svou situaci nechce řešit s vámi. Zamyslete se nad svou potřebou jej zachraňovat, ženy často vstupují do vztahů s nevyzrálými muži a doufají, že díky lásce je převychovají. A očekávaný výsledek se dostavuje jen zřídka. Daleko větší potěšení budete mít s mužem, který ví, co chce a je ochoten pro to něco udělat.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“