Sebevědomí – co udělat, aby zůstal i po první noci

Partnerská poradna on-line

Ahoj Peťo,

velmi toužím po hlubokem láskyplném vztahu. Zároveň mi ale velmi chybí sexuální kontakt a v poslední době, když se mi muž začal dvořit a já cítila potenciál šťastného splynutí těl i duší, nechala jsem poměrně brzy tělesné vášni průchod…….
vedlo to k jedinému výsledku=) žádný z nich se poté neměl zájem vracet, důvody: nechci ti ubližovat, zasloužíš si někoho lepšího a nechci se vázat (od začátku věděl,i jak se u mě věci mají). Pokud jsem naopak ( vůbec či předtím) vášni průchod nedala, ztratili zájem a já sebevědomí. Pravděpodobně  tedy vysílám více sexuální signály než …..vlastně tápám, jak je nazvat (láskyplné ?!)….Mohla by jsi mi prosím pomoci s definicí vlnové délky vedoucí k vytouženému výsledku a dát pár rad, jak krotit sexuální vlnové délky, díky nimž jsem teď  přitahovala muže, kteří o závazky či nazveme-li to jinak hlubší svazky se mnou nestojí.

Děkuji moc za všechny tvé dosavadní užitečné osobní rady, díky kterým se muži v mém životě začali opět objevovat, a těším se na další rady, jak to udělat, aby přestali tak rychle mizet.

Zuzka

Petra Jarošová odpovídá:

Zuzko,

muži se nedělí na ty, kteří chtějí, nebo nechtějí navázat vztah, ale na ty, kteří nás milují nebo nemilují. Všechno ostatní je jejich výmluva, často také snaha nezranit ženu, se kterou strávili noc. Místo „nestojím o tebe“ řeknou „zasloužíš si někoho lepšího“. Je to vlastně gentlemanský styl.

Je mnoho žen, které zažily dlouhé období bez muže. Dokonce získají hluboký pocit, že na celém světě neexistuje nikdo, s kým by mohly být. Obvykle lze nalézt v mysli takové ženy hlubokou, často neuvědomovanou obavu, že být s mužem je z nějakého důvodu ohrožující, obava z násilí psychického či fyzického. Je-li v mysli vzorec „lepší být sama, než trpět s chlapem“, projeví se to vně jako situace, že se muži neobjevují. Je to běžné po nějakém zklamání, zranění na úrovni partnerského vztahu, nebo při špatném vztahu matky a otce.

Jenže potom ta žena je dlouho sama, vlastně nerozumí proč, když je pěkná, milá, skvěle vaří… a postupně se prohloubí pochybnosti o vlastních kvalitách. Ty zase prohloubí bludný kruh obav, že je obtížné se seznámit a s někým být. A když už odstraníme ty původní překážky z mysli, když žena pochopí, že dělat přání, aby raději byla sama, není užitečné, protože pak i sama bude… stále tu jsou překážky nové, kdy si následkem dlouho trvající samoty začne myslet, že není dost dobrá, atraktivní, sympatická, sexy.

V souvislosti s tím přestane vidět svou krásu, vnitřní i vnější, a začne ji hledat vně, potřebuje, aby jí partner potvrdil, že je žádoucí. A tato touha po potvrzení vlastních kvalit se může projevit i jako zvýšená touha sexuální. Jak rozeznáme, že se nejedná pouze o zvýšený hormonální apetýt a trápí nás nedostatek sebedůvěry? Podle toho, že cítíme úzkost, že odejde, že se zabýváme tím, co zase bylo špatně, pochybujeme o sobě.

V životě procházíme různými lekcemi. Zdá se, že máš právě lekci “ nácvik zvládání úzkosti z opouštění“. Většina lidí by si myslela, že když budu vědět, že mě neopustí, budu klidná. Ale ty se učíš, že je to naopak. Skrze neustálé opouštění, kdy se muži objevují a mizí, se můžeš „otužit“, uvědomit si, že když jsi to zvládla s těmi předtím, zvládneš to zas. Že není třeba se bát, protože to zase zvládneš. Jakmile se tvoje mysl uklidní a zmizí úzkost, že zase odejde, namísto nenaplněné touhy, která je tam teď a projevuje se jako touha sexuální, (kterou ale muži vnímají jako příliš lepivou svazující) se objeví prožitek vnitřního bohatství, svobody, lásky, které tě začnou prostupovat víc a víc. Tahle šťavnatá energie je ohromně sexy a začne přitahovat partnery, kteří budou chtít zůstat, protože jim s tebou bude příjemně a budou současně cítit dost prostoru pro sebe.

Ber muže, kteří se teď objevují, jako trenažéry své úzkosti. Nemají potenciál být tvými partnery, ale mohou ti pomoci se odnaučit se bát. Až bude lekce u konce, přijde další: Jak rozvíjet vztah s partnerem, který chce zůstat.

Ty lekce nejdou prohodit. Jakmile úspěšně složíš zkoušky, projdeš do dalšího ročníku, kde budeš řešit další výzvy, tentokrát ty z ranku partnerských vztahů. Jednoduše si užij, to co je teď. Čím dřív budeš v pohodě, tím dřív bude další kolo. Moc držím palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“