Sebevědomí: jak ji sbalit?

Sebevědomí: jak ji sbalit?
Partnerská poradna on-line

Je mi 23 let a přes internet jsem asi před rokem poznal jednu slečnu. Neřekl bych, že bych se do ní mohl zamilovat a tak jsme si asi tři čtvrtě roku jen kamarádsky psali. Pozvolna jsme začali i flirtovat a oběma se to celkem líbilo. Jenže pak mi sdělila, že miluje někoho jiného.

Problém je, že ten jiný o ní nestojí (nebo si to myslím, protože se znají déle než já jí). Napsala mu, že ho miluje ale on odpověděl jenom „dík“. Ale nedávno spolu prý flirtovali ve smyslu, že by mu stačilo, kdyby se vedle ní probouzel. Nemanipuluje s ní?

Teď když začínám flirtovat já, tak mi dá stopku, že to prý nejde, ale bavíme se spolu stále se zaujetím. Tedy do té chvíle, než napíše jemu nebo on jí, to je potom zdrcená a myslí jenom na něj. Také mi tvrdí, že by byla raději sama než se mnou. Co by se s tím dalo dělat?

František

Petra Jarošová odpovídá:

Františku, na muže je v tom nějak málo akce. Nejdřív si začnete psát s holkou, která se vám úplně nelíbí. Proč jste to udělal? Je to, jako byste si nevěřil, že můžete získat takovou, která se vám líbí. Několik měsíců dopisování… na chlapa nepochopitelné, žádný spád a dynamika.

Vypadá to, že vám chyběl mužský vzor, který by vám ukázal, jak na to. Chlapeček potřebuje otce nebo jiného muže, který mu ukáže, co všechno a jak muži dělají a dodá mu jistotu, že je správný chlap, se vším všudy. Podpoří v něm hrdost na mužskou identitu a pomůže vyrůst jeho přesvědčení, že může klidně sbalit jakoukoli holku. A kterou nesbalí, její škoda. U mužů, na rozdíl od žen, to zdaleka není o vzhledu, ale právě o této sebedůvěře, totální jistotě ve své mužství, co je činí atraktivní pro ženy. Pro atraktivní a vnitřně silné ženy. Protože sebevědomý muž je schopen vytvořit dostatek zdrojů, který ženy zajímá, neboť potřebují mít jistotu, že společné děti budou zabezpečeny.

Jsou muži, jejichž zbraní je intelekt a jsou tací, jejichž zbraní je fyzická síla, někteří mají obojí. Má-li chlapeček takovéhoto milujícího otce, má vyhráno, protože dostane perfektní návod, jak na to.

I když si nejste sám sebou jistý, není nic ztraceno. Potřebujete ale nalézt někoho, kdo takové vlastnosti má a odkoukat, jak funguje. Jak se chová k ženám, jak řeší obtížné situace a konflikty. Nevnímejte jej jako konkurenta, ale jako učitele, který vás vyvede z vlastní nejistoty. Pouštějte si akční filmy, kde testosteron teče proudem, to je pravá terapie pro vás. A nebojte se začít dělat pokusy naživo, nejen na síti. Je to sice moderní, ale člověk se toho moc nenaučí o mezilidské komunikaci, je to prostě jen virtuální svět.

Celá situace, kterou jste popsal, je zde jako následek vaší nejistoty. Najdete si holku, která se vám nelíbí, ale když chce někoho jiného, tak znejistíte. Ona na tom bude nejspíš podobně jako vy. Potřebujete se učit od těch, kteří tuhle roli zvládají.

Také si upřímně řekněte, v které oblasti si dost nedůvěřujete a začněte na ní pracovat. Dobré tělo se dá získat v posilovně docela snadno a obvykle to hodně pomůže. Pokud se cítíte nesmělý, udělejte z toho přednost. Pro holky je nesmírně sexy, když řeknete nahlas, že to s nimi vůbec neumíte. Určitě vás bude chtít nějaká zaučit. Buďte k sobě upřímný a neutíkejte před tím, co vás znejišťuje. Silní nejsou ti, kteří všechno dovedou. Ale ti, kteří se perou s překážkami, ať jsou jakékoli.

Máte celý život před sebou, je škoda, abyste jej ztratil schován za počítačem. Dělejte ty nejbláznivější věci, říkejte, co si opravdu myslíte a pouštějte se jen do toho, co vám dává smysl a na co máte opravdu chuť. Nebojte se pádů. Všechny překážky, které překonáte, vás posílí, a dodají vám potřebné sebevědomí. Pak už nebudete zkoušet balit holku, o kterou vlastně nestojíte, ale budete si vybírat z těch, které se vám opravdu líbí. Ať se vám daří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“