Sebevědomí: jsem milá na všechny, ale stejně mě pomlouvají

Sebevědomí: jsem milá na všechny, ale stejně mě pomlouvají
Partnerská poradna on-line

Žiji na vesnici. S manželem se budeme brzo rozvádět. Přála bych si, abychom se rozešli v dobrém, ale on i celá jeho rodina jsou proti mně. Svého muže jsem si vzala proto, že mi připadal jako vhodný otec pro děti, spolehlivý a solidní. Postupně se ale vedle něj nedalo dýchat a po sexuální stránce, i když jsem doufala, že si to sedne, to nefungovalo od začátku. Nelíbí se mu, že pracuji jako krupiérka, stále kontroluje můj telefon… ale u nás je těžké sehnat jinou práci. I ostatní lidé z vesnice mě pomlouvají, že spím s každým, i když já si ze všeho nejvíc přeji mít jednoho partnera, se kterým nám to bude jednoduše ladit. Teď mám přítele, který ale na mě postupně také začíná útočit. Postupně mi ubývá sebevědomí, že jsem dobrá, jaká jsem. Co je špatně?

Ada

Petra Jarošová odpovídá:

Asi tušíte, že to bude někde u vás. Už výběr partnera, kdy jste sázela na jistotu, místo, abyste si dala čas dobře vybrat, ukazuje určitou nejistotu ve vás. Chápu, že na vesnici je velký tlak na to, aby žena byla včas vdaná a jste pod daleko větším dohledem, než jsou ženy ve větších městech. Současně se ale zdá, že jste typ, který má chuť vykročit za běžné hranice, možná, jako byste na vesnici svou náturou úplně neladila.

Jste krásná a otevřená novým možnostem a to se na vesnici moc neodpouští. Pokud byste ale měla důvěru ve svoje kvality dobře vybudovanou, nepodařilo by se nikomu ji zpochybnit. Jestliže se tak stalo, znamená to, že vaše vlastní sebevědomí zatím nemá pevné základy a to je hlavní, co teď musíte udělat.

Přestaňte hodnotit samu sebe podle stáda. Stádní uvažování vyhledávají lidé, kteří nemají vlastní názor ani mnoho odvahy a potřebují, aby jim jiní stejným názorem potvrdili, že za něco stojí. Vás ale čeká něco jiného. Máte se naučit důvěřovat vlastním hodnotám, vlastní intuici a následovat ji, ať si ostatní říkají cokoli. Jste jiná, než většina, a není na tom nic špatně. Naslouchejte té ženě v sobě a důvěřujte jí. Dělejte, co cítíte a netrapte se tím, že to kritizují ti, co nemají odvahu jít svou originální cestou. Pomlouvají druhé, protože nemají odvahu žít naplno vlastní život.

Jakmile to začnete dělat, váš život se změní. Počkejte, kam vám povede. Důležité je, aby to bylo v souladu s vaší přirozeností. Obávám se, že na rodné vesnici nebude pro vás místo, ale že se okolo vás objeví lidé, se kterými budete ladit a kteří, stejně jako vy, budou otevření a připravení následovat neočekávané výzvy života.

Máte v sobě velkou sílu, jen jí začněte věřit a všechno okolo vás bude jako nádherný tanec. Užijte si jej!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“