Sebevědomí – jsem zamilovaná do ženatého

Sebevědomí – jsem zamilovaná do ženatého
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, jsem 24letá pracující slečna, co už neví kudy kam. Bohužel jsem se bláznivě zamilovala do 36 letého ženatého muže se 2 dětmi, který je s manželkou pouze kvůli dětem (13 a 10). Jsem teď velmi zmatená a už nevím jak dál. Oba si žijí svůj život, pouze spolu sdílejí společnou domácnost a vychovávají své potomky. My dva se stýkáme půl roku, a zatím krom jedné velké pusy a hlazení po ruce k ničemu nedošlo. Manželce o nás už dávno řekl, neboť mi stačila už i psát, ať zanechám svého konání, bohužel jí jde hlavně o komfort a peníze. Dotyčný na mě ale už 3 měsíce neměl pořádně čas, neboť podniká, a je v práci do večera každý den. Můj dotaz spočívá v tom, co mám dělat? Čekat, až někdy bude mít čas? Neustále doufat a snít? V telefoně vždy říká, že by chtěl být se mnou, ale musím ho pochopit. Už jsme si dali milion termínů, kdy by se tak mohl stavit, ale vždy do toho vleze nějaký zákazník. Krom toho mě neustále obviňuje, že lžu, neboť uhýbám očima doleva- já si nejsem lži vědoma. A vyčítá mi, že si pamatuju jen to, co chci od něj slyšet. Kdežto on je jak diktafon. Když jsme ale spolu, celý roztaje a zamilovaně se na mě celou dobu upřeně kouká. Já už jsem bezradná a ztrácím sebevědomí. děkuji za radu.

Pampeliška

Petra Jarošová odpovídá:

Záleží jen na vás, kolik tomuto vztahu ještě chcete dát času. Půl roku je už docela dlouhá doba na to, aby se něco začalo dít. Jedna pusa opravdu není mnoho a může to znamenat několik možností; mohou platit všechny, nebo některá z nich:

  1. Muž, o kterém mluvíte, vám neříká úplnou pravdu. O svém manželství, nebo o svém vztahu k vám. Na to by ukazovalo, že vás podezřívá ze lži, když předpokládám, že vy nelžete. Obvykle obviňujeme druhé z vlastních chyb.
  2. Váš milovaný není na sex zdaleka tolik, jako na práci. V dnešní době je to častější fenomén, než se zdá, jen o tom málo mužů mluví. Potom ho naprosto uspokojí těch pár okamžiků s vámi a o další ani nestojí.
  3. Má vás rád, ale ne dost na to, aby si komplikoval život, kam by patřilo dělení majetku a všechny nepříjemnosti spojené s rozvodem. Práce je pro něj důležitá a nechce se zabývat ničím jiným.
  4. Špatně čtete jeho chování. Flirtuje s vámi, ale o víc nemá zájem a vy si od něj slibujete víc, než hodlá poskytnout.
  5. Vysoce nepravděpodobné: je natolik čestný, že si mimomanželský styk ani rozdělení manželství nedovede představit.
  6. Vysoce pravděpodobné: uvědomuje si, že vás má omotanou a že nemusí moc snažit, aby si vás udržel.

Obávám se, že žádná z možností nemluví ve váš prospěch, tedy že by mělo cenu za stávající situace udržovat v mysli nějakou naději.

Co ale udělat můžete, je zvýšit svoji cenu na trhu. Doporučuji vám uzavřít si takovou interní smlouvu na dobu určitou: řekněte si, kolik týdnů nebo měsíců ještě chcete obětovat tomuto vztahu s tím, že když do té doby nebude žádný pokrok, řeknete si, že máte na víc než věčně čekat, až se pán uráčí. A vztah ukončíte. Abyste toho byla schopná, potřebujete si být jistá, že si zasloužíte jen to nejlepší, což stávající situace určitě není. Asi už jsou pryč doby, kdy bylo všechno snadné a čím dál častěji se budou navazovat vztahy, kde už jeden partner nebo oba mají děti.

Ale vy si zasloužíte a hlavně tomu potřebujete uvěřit, aby se ten muž jasně vyjádřil, že chce vás a také se podle toho choval. A když se tak nechová, tak vás není hoden. Rozumějte tomu, že to není ultimátum pro něj, abyste mu kladla podmínky, do kdy má něco udělat. Smlouva na dobu určitou je pro vás, abyste si řekla, jaká je vaše hodnota a co si zasloužíte. Osobně už bych to moc neprodlužovala, maximálně dva měsíce. Je spousta mužů, kteří jsou volní a hodí se k vám, jen jste teď zablokovaná je vidět, protože se soustředíte na toho, který o vás nestojí. Ztráta vašeho cenného času.

Držím vám palce, abyste našla odvahu k tomuto kroku. Je to jako skok do neznáma, ale až jej uděláte, zjistíte, že jste jiná: silnější a sebevědomější. Vnitřně silné ženy přitahují opravdu zajímavé muže. A ti se nebojí se vyjádřit a konat.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“