Sex byl úžasný, ale přestali jsme si psát

Sex byl úžasný, ale přestali jsme si psát
Partnerská poradna on-line

Asi před rokem jsem se seznámila s klukem. Hrozně mne přitahoval a na druhé schůzce jsem se s ním vyspala. Sex byl úžasný. Psali jsme si asi 14 dní, neustále. Vyspali jsme se znovu spolu. Dál jsme si psali a poté, co jsme se spolu vyspali asi 4x, jsme si přestali psát. Vždy, když se vidíme, tak je to zvláštní. On potají kouká na mě a snaží se být nablízku. Já mám už přítele. Takže s ním už nic nemám, ale šíleně mě přitahuje. Když se vidíme, tak se mu vyhýbám, ale on mě hledá a pozoruje neustále. Já dříve chtěla něco víc, ale nedala jsem to najevo. Teď uz to s ním nechci řešit, ale pořád mě štve, že nevím, co si o tom myslet. Děkuji za váš názor a radu

Květa H.

Petra Jarošová odpovídá:

Květko, možná vám úplně nejde komunikace. Nepíšete, jak šťastná jste s chlapcem, se kterým chodíte teď. Ale když má žena tendenci pokukovat po někom jiném a zabývá se myšlenkami na něj, něco jí ve vztahu chybí. Pokud totiž nejste žena-lovec, které jde hlavně o ukořistěné skalpy a láskou při milování se až tak nezabývá – a vy mi tak nepřipadáte – znamená to, že nejste úplně spokojená.

Napíšu vám, jak to funguje v počátcích vztahu. Žena uvidí muže, který ji zaujme. Pohledem (jedním) dá najevo, že má zájem. On, pokud byl také zaujat, její pohled zaregistruje a porozumí mu jako signálu, aby se pokusil ji začít dobývat. Tím, kdo rozhoduje, jestli muž smí, nebo nesmí pokračovat v dalších krocích, je žena. On může jen to, co mu ona dovolí. Když mu dovolí víc, než si sama přeje, je na vině její chybějící sebedůvěra a nízké sebehodnocení. Oba jsou v každém okamžiku svobodní ohledně toho, jestli cítí, nebo necítí zájem o druhého a chtějí s ním pokračovat. I muž se může rozhodnout, že ho žena plně nezaujala a ukončit dobývání. Žena zase může dát najevo, že již nemá zájem pokračovat.

Podle toho, co píšete o okolnostech vaší bývalé známosti, se zdá, že poté, co jste dala najevo svůj zájem,  jste i vy toho muže zaujala a začal vás dobývat. Skvělý sex je výborný znak. Ale…

Protože přerušil komunikaci, znamená to, že o vás tenkrát ztratil zájem. Nemyslím si, že se to týkalo toho, jak vypadáte. Spíš jste pro něj nebyla dost silná. Ochota se s ním okamžitě milovat a obavy zjistit, jak to vůbec myslí, ukazují na to, že jste si s ním nevěřila. Chtěla jste jej natolik, že jste se stala spíš závislou, nedokázala jste být sama sebou a vyjádřit své potřeby. A jeho to nebavilo. Sex není jen mechanická záležitost a není jen o umění správných pohybů a doteků. Je to nejhlubší způsob komunikace a výměny mezi mužem a ženou, pokud jsou na to připraveni a navzájem sobě otevřeni. Vy tím, že jste vedle něj ztratila sama sebe, jste přestala být schopná jej na nejhlubších úrovních uspokojit. Tyto úrovně se netýkají toho, jestli máte, nebo nemáte orgasmus. Muž zde dává energii a radost, žena je pro muže zdrojem moudrosti a prožitku nekonečného prostoru. Aby ale opravdu dokázala tento prožitek zprostředkovat, musí být vnitřně svobodná. Jakmile se zablokuje, třeba přehnaným zájmem až závislostí na tom druhém, pro muže se stane milování s ní pouhým tělesným uspokojením, ale ničím víc. Nic výjimečného.

Vy jste ale potom začala chodit s někým jiným a to zase probudilo jeho zájem. V tento okamžik by ale nepomohlo, abyste se například s tím současným rozešla a zkusila zase být s ním, protože by to dopadlo stejně. Zajímá se o vás, protože jste teď nedostupná. A také cítí vaše signály.

Potřebujete zpracovat své pochybnosti o sobě a problémy s komunikací. Zjistěte, v čem si nevěříte, tam všude je třeba začít pracovat. Abyste byla schopná mít uspokojivé partnerské vztahy, musíte si vyřešit své rodiče. Pochopit, odpustit jim i sobě a být vděčná, jinak na svá stará zranění budete celý život narážet. Až se staré vzorce myšlení uvolní a místo nich se začne rozvíjet sebedůvěra a schopnost mít přirozeně ráda sama sebe i druhé, uvidíte vše jinak a třeba získáte odvahu začít komunikovat otevřenějším způsobem.

S novým sebevědomím si budete moci vybrat muže o kterého stojíte a který vás přitahuje. Ať už to bude ten, o kterém píšete, nebo nějaký jiný. Nebudete hrát hry a budete si vědoma své ceny. Díky tomu i vy pro něj budete cenná a bude se podle toho chovat. Začněte naslouchat té ženě uvnitř a dovolte si akceptovat vše, co prožívá. Přijměte se taková, jaká jste. Jak se ve vás bude otvírat schopnost milovat namísto tendence stát se závislou, přirozeně budete schopná komunikovat své potřeby a současně respektovat potřeby druhých. Čeká vás dlouhá cesta, ale bylo by škoda zůstat tam, kde jste. Je to svět většiny lidí, plný nízkého sebevědomí, pochybností a tendencí obviňovat druhé z toho, že nejsem šťastný. Vydejte za vnitřní svobodou, která vám umožní žít život, který je bohatý a dává smysl nejen vám, ale inspiruje ostatní a pomůže jim vydat se stejnou cestou. Moc vám přeji, abyste k tomu našla odvahu.

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“