Sex je vyjádření lásky

Sex je vyjádření lásky
Partnerská poradna on-line

Ahoj Petro.
Je mi 21 let. Jsem velmi citově založený, v mládí jsem býval přecitlivělý a to se změnilo až v době, kdy se mi rozvedli rodiče a já musel v 9 letech předčasně dospět.Všechno se ve mě obrátilo a chtěl jsem okolnímu světu ukázat, že všechno zvládnu, a abych udělal radost mamce, která na tom byla psychicky velmi špatně, slíbil jsem si, že budu ve všem nejlepší a pojedu na 100%. Ve většině věcech to fungovalo a funguje dodnes s výjimkou partnerských vztahů. Sex beru jako největší projev a vyjádření lásky k druhému člověku a už od malička si přeji být s tou jedinou „pravou“. Přesto jsem měl první sex ve 14 letech, kdy jsem se bezhlavě poprvé opil. Druhý den jsem se cítil hrozně. Od té doby mám problém s intimitou. Možná je to také dané tím, že jsem ještě neměl sex s někým, koho bych opravdu miloval. Můj život se skládá z pár jednorázových úletů, po kterých mi vždycky bylo psychicky špatně a litoval jsem. I přesto, že na sobě pracuji, medituji, chodím do situací, ze kterých mám strach a neustále posouvám své limity a učím se od žen novým věcem, nemohu navázat vážnější vztah.Moje zkušenosti jsou takové: dokud nezačnu k dívce cítit něco víc než jen přitažlivost, funguje vše, jak má. Ve chvíli, kdy začnu něco cítit, ona se stáhne a tenhle vzorec se v mém životě neustále opakuje. Děkuji za radu.

David

Petra Jarošová odpovídá:

Davide, díky za důvěru… Z vašeho dopisu je zřejmé, že citová zranění ve vaší mysli jsou velmi starého původu. A bohužel vám nemohu potvrdit, že po rozvodu vašich rodičů vaše přecitlivělost z dětství zmizela, i když to tak mohlo vypadat.

Spíš bych řekla, že jste ji potlačil co nejhlouběji do podvědomí, aby vás nezatěžovala a vy jste mohl chránit maminku. Měl jste skvělou motivaci, stejně jako po celý život ji máte. Chcete žít dobrý, poctivý život, chcete mít partnerku, se kterou budete šťastní, snažíte se hledat správné hodnoty, chcete se cítit jako silný muž, který před ničím neutíká. A zatím se to nedaří. Vaše mysl zůstává extrémně citlivá a zdá se, že máte v sobě rozvinuto obrovské množství ženských kvalit mysli. Silná empatie a citlivost jsou obvykle ženskými kvalitami. Muži tak jako vy přemýšlí a cítí se jen málokdy. Na tom není nic špatného, jde ale o to, že vaše mysl vinou starých zranění zatím nepracuje dobře. Jedna věc je silná empatie pro druhé a na jejím druhém konci, dojde-li k citovým zraněním, je potom extrémní přecitlivělost, což je přesně to, co zažíváte. Na jedné straně je schopnost intuitivně vidět, co se může stát a na druhé je úzkost, kterou zažíváte vy. Máte spoustu kvalit, které jsou skvělé a vy je ve svém životě uplatníte, Jen se zatím projevují ve své poškozené formě, která vám ubližuje.

Nepíšete o svém otci. Ať už je jakýkoli, zřejmě se pohybuje ne jednom z extrémů: buď je násilný a necitlivý, nebo naopak stejně přecitlivělý, jako vy. Spíš bych věřila té první možnosti. Ať už je to jakkoli, nedal vám nic, s čím byste se mohl identifikovat a ve vás už od malička byl velký zmatek. Viděl jste to mužské, ubližující a ženské, kterému bylo ubližováno. Pro malého chlapečka je to dost šílené. Vy jste neměl žádný normální vzor. Nepochybuji o lásce vaší maminky k vám, ale ona byla tak rozbitá, že řešila hlavně sama sebe. I její ženské kvality, její schopnost empatie, moudrosti, intuice, jsou silně poškozené vlivem všeho, co zažívala. Takže vy jste měl ohledně vzorů na výběr mezi otcem, kterého jste ale z pochopitelných důvodů odmítl, a maminkou, která na tom byla psychicky tak špatně, že žádným vzorem být nemohla. To je opravdu špatná výchozí situace.

Návyk spíše se identifikovat s ženskými kvalitami je ve vaší mysli velmi starý a stálo by to za hlubší zkoumání. Vy se celý život snažíte být mužem a to je v pořádku. Nejdřív je ale nutné přijmout a vyléčit tu ženskou složku ve vás. Je důležité, abyste dokázal sám sebe přijmout jako citlivého a zranitelného muže. Je spousta žen, které takoví muži přitahují. Aby to ale fungovalo, je tady důležitá podmínka: že akceptujete sám sebe takového, jaký jste. Se všemi pochybnosti, úzkostmi i obavami. Jsou tu, protože jste měl spoustu bolestných zkušeností, se kterými jste si nevěděl rady. Nemá cenu ty pocity potlačovat. Naučte se jim rozumět. Pokud meditujete, pozorujte svou mysl, jak se v ní objevují všechny obavy, nejistoty a úzkosti. Dívejte se na ně, když začnou přicházet, pozorujte je bez hodnocení a dovolte jim, aby se ukázaly. Pozorujte své tělo, kde se tyto emoce projevují a myšlenky, které vás napadají. Když po nějaký čas budete toto jen pozorovat bez hodnocení, že to je dobré nebo špatné, postupně se všechny emoce zase zpátky rozpustí a místo nich se objeví autentická moudrost a intuice. Budete mít spoustu AHA momentů, kdy vám vaše vlastní intuice začne vysvětlovat, proč zažíváte to, co zažíváte. Vše, co jste musel jako malý chlapeček potlačit a teď se ukazuje například jako vaše milostné nezdary, postupně vystoupí z vašeho podvědomí a odejde z mysli – už napořád. Vaše mysl se krok za krokem vyléčí ze staré bolesti a zůstane jen zkušenost a soucit se všemi, kteří zažívají totéž. Vaše ženská stránka mysli vám bude víc a víc užitečná a už nebude překážkou, ale pomocníkem v pomoci druhým. Potom přijde čas začít rozvíjet mužské vlastnosti, které byly zatím hodně potlačeny i proto, že byly potlačeny ty ženské. Postupně začnou být v souladu a vy zjistíte, že se ve vaší mysli pomalu rozvíjí pocit harmonie a míru.

Je to dlouhá cesta, protože jste zažil hodně bolesti. Ale vy jste statečný a odhodlaný a zvládnete to. Nebojujte sám se sebou. Stačí se přijmout, jaký jste a vše se vyléčí díky ozdravným schopnostem vaší mysli. Jednou budete příkladem, jen se nezastavujte. Ať se vám daří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“