Sex s manželem mě nenaplňuje

Sex s manželem mě nenaplňuje
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, s manželem jsme spolu šest let a nesmírně se milujeme. Já už ale rok bojuji s tím že mě po sexuální stránce přitahuje jiný muž. Manžel byl můj první, nikoho jiného jsem ani před ním nezkusila. Vyrůstala jsem v křesťanské rodině.
Manžel je ateista a měl přede mnou více žen. Nevyměnila bych ho za nic na světě a myšlenka, že bych ho měla ztratit, mě frustruje. Manžel je ve všech ohledech naprosto skvělý, jen sex mě zdaleka nenaplňuje.
Nevím jestli mu to mam říct, nechci o něj přijít. S tím druhým mužem jsem každý den v přímém kontaktu. Je to manželův kamarád a to je další důvod proč se zatím nic nestalo, ale nevím jak dlouho to takhle vydržím. Vím že po mě ten druhý také velmi touží. Prosím o radu, zda o tom mam s manželem mluvit. Zatím jsme k sobě byli oba naprosto upřímní, ale tohle je přeci jen silný šálek i na mě.

Vendy

Petra Jarošová odpovídá:

Vendy, stojíte před těžkou úlohou. Nedříve bych vám chtěla vysvětlit něco o setkání muže a ženy: probíhá na vnější, vnitřní a tajné úrovni. Ta vnější je, jak se nám partner líbí fyzicky a ve vztahu ženy k muži je s věkem postupně méně a méně důležitá, navíc zde lze spousta věcí změnit. Vnitřní úroveň se týká našeho životního stylu, koníčků a hodnot, jaké máme. Ta je daleko důležitější, ale i zde se při vzájemné toleranci dá hodně věcí překousnout. Nejvýznamnější je ale úroveň tajná. To je hloubka a intenzita našeho sexuálního setkání, pocitu splynutí a jednoty a vzájemná chemie – jestli si „voníme“. S tajnou úrovní nelze prakticky nic v rámci našeho časově omezeného života udělat, buď to tam je, nebo není. Sex kouči vydělávají spoustu peněz právě na této úrovni sblížení muže a ženy, ale to, o čem mluvím, se netýká prostého odblokování nějakých vnitřních zranění a obav spojených se sexualitou… Je to něco daleko hlubšího. Když bychom přirovnali ženu a muže k zámku a klíči, tak je to stejné – buď zapadnou, nebo ne. Neznamená to, že je špatný klíč nebo zámek, jen k sobě nesedí.

Riziko těch, kdo neměli před manželstvím jinou zkušenost, nebo jen málo, je právě stejné, jako nyní zažíváte vy: vlastně jste ani nevěděla, že vám něco chybí, dokud jste nepoznala vzrušení a fascinaci někým, kdo do vás „zapadá“ a najednou je všechno zažívané s vaším manželem jakoby bez šťávy.

S manželem jste se dobře našli na těch dvou povrchnějších úrovních – vnější a vnitřní, ale tajná úroveň setkání zde chybí a vy po ní logicky toužíte. Nic vás totiž tak vnitřně nenaplní, jako partner, se kterým si sedíte i na nejhlubších úrovních své mysli. Je to něco, co nejde změnit, takže když se to pokusíte manželovi vysvětlit, zraní ho to. Určitě by seděl k někomu jinému, ale vás nebude nikdy umět dostatečně uspokojit. Není to věc „dovednosti“, je to právě jen o tvaru klíče a zámku. Ti, kdo učí sexuální praktiky, ponížili setkání muže a ženy na pouhou mechanickou záležitost, kde vhodným pohybem dosáhnete svého, ale vy už nejspíš tušíte, že v pohybové dovednosti to není, že je to daleko intimnější, hlubší a intenzivnější.

Máte tři možnosti:

  1. Buď ve vás zvítězí křesťanka, pokusíte se potlačit svoje přirozené potřeby a budete se soustředit na vnější hodnoty, jako že spolu vybudujete rodinu a tak. Umlčíte  svoje ženství a dáte přednost morálce. Kromě vaší frustrace zde reálně hrozí, že budete-li mít dceru, najde si podobně jako vy partnera, se kterým se nebude cítit uspokojena. Když to neuděláte vy, nebude mít, od koho by se takovou věc, jak se hledá partner, se kterým to úplně zapadne, naučila. Zvenku budete vypadat jako ideální pár. Váš manžel nebude nic tušit a vy se budete trápit.
  2. Budete svému manželovi nevěrná, ale zůstanete s ním. K tomu, co vám s ním vyhovuje, si doplníte to, co vám chybí, jinde. Toto řešení je možné, ale ideální je jen v případě skutečné tolerance a lásky, kdy váš manžel respektuje vaše potřeby a aniž by vás soudil, dopřeje vám je. V naší společnosti je to ale obtížně přijatelné a navíc tak silných mužů, kteří milují svou partnerku a současně respektují její potřeby, je velmi málo. Vzhledem ke křesťanským kořenům asi ani nejste na takovou variantu připravena.
  3. Další je nejbolestnější na začátku: ještě dokud nemáte děti, si přiznáte, že vám něco chybí a pokusíte se najít si někoho, s kým vám nebude chybět tajná úroveň. Budete vystavena soudu své rodiny i rodiny vašeho partnera. Vzhledem k tomu, že vám vše ostatní funguje, to nikdo nebude chápat. Navíc se připravte na to, že muž, který o vás teď stojí, nemusí být ten pravý partner pro život, a že vás čeká strastiplné hledání někoho, s kým budete cítit skutečné sblížení a vnitřní splynutí.

Pokud se cítíte vnitřně silná, zvolte variantu 3. Projdete obtížným obdobím, ale protože už víte, co vám chybí a co hledáte, už nebudete ztrácet čas a chybovat podobně, jako se svým manželem. Dříve nebo později najdete toho pravého a nebudete ani chvilku litovat, že jste manžela opustila.

Pokud nevíte, zvolte dvojku a vyzkoušejte, jestli to, po čem toužíte, je pro vás opravdu tak důležité. Manželovi nic neříkejte, zbytečně byste jej zranila. Jakmile ale budete vědět a budete si jistá, zda vám to stojí za to, nebo ne, buď se rozhodněte pro 3, manželovi řekněte, že chcete odejít a už věci nezdržujte, bylo by to zbytečně bolestné i pro něj.

Nebo získáte pocit, že s tím druhým to nebyla taková sláva, uklidní vás to a klidně se můžete vrátit k variantě jedna; dokud se zase neobjeví nějaký jiný muž… Jedničku bych doporučila i v případě, že jste pod silným vlivem rodiny, která by vás například odvrhla jako rozvedenou a vy byste se dostala do izolace od svých nejbližších. Pokud je pro vás rodina důležitá a současně odchod pro manžela by znamenal, že ji ztratíte, buďte hodně opatrná a musíte si vybrat, na čem vám záleží víc a co je pro vás důležitější. Hledání toho pravého může trvat i několik let a pokud se sama necítíte dost silná, mohlo by to pro vás být traumatizující.

Kdybych byla já na vašem místě, důvěřovala bych srdci i se všemi riziky, které to přináší. Z dlouhodobého hlediska je totiž srdce tím nejlepším rádcem, i když to tak někdy z toho krátkodobého nemusí vypadat.

Důvod, proč to všechno musíte zažívat, je s největší pravděpodobností v tom, že vaše matka prožila totéž a nejspíš neměla odvahu akceptovat volání ženy v sobě a upřednostnila křesťanskou morálku. Dnešní doba je tolerantnější, ale překročit stará omezení musíte vy sama, jinak převládnou návyky, jak vám je předala vaše rodina.

Ať se rozhodnete jakkoli, moc vám držím palce!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“