Sex s přítelem nefunguje

Sex s přítelem nefunguje
Partnerská poradna on-line

Hezký den,jsem 11 let ve vztahu.Mám dvě děti,s přítelem jedno.Po prvním roce se provalila na přítele nevěra.Já jsem byla upřímně v šoku,protože z mého pohledu vše klapalo…proběhlo několik hádek z mé strany a vše tak nějak vyšumělo.Po cca dalších 4 letech se situace opakovala s mojí kolegyní z práce.Pro vztah to bylo menší zemětřesení.Opět hádky a vše zase do ztracena.Vždy jsem se ptala na důvody a co mu chybí.Nedokázal odpovědět.Hledal i sex ve vztazích.Doma ovšem zrovna tato stránka vztahu vázné od první nevěry….předtím nebyl problém cca 2 x za týden a teď cca 1 za 2 – 3 měsíce.Neřekla bych,že jsem na sexu nějak závislá,ale musím přiznat,že se to odráží velmi na mé vyrovnanosti,spokojenosti a náladách….našla jsem si milence.Nechci ale takhle žít.Vím,že to k ničemu nevede.Přítel mi vytýká,že k němu nemám důvěru,že si vše vymýšlím,nalhávám…jednou jsem se mu podívala do telefonu a to mi vyrazilo dech…Už hrozně dlouho stojím na jednom místě a nevím jak dál.Nemám kam jít.

Josefa Růžová

Petra Jarošová odpovídá:

Josefo, vy to přece víte: ten muž vás nemiluje. Nevěry od počátku vašeho vztahu a sex doma žádný nebo skoro žádný. Není divu, že nejste šťastná.

Vy zatím nevíte nic o lásce, tím myslím ten skutečný cit. Bezpochyby jste jí nedostala ve své rodině tolik, kolik byste potřebovala; nenaučili vás to. Zcela jistě to ani vaši rodiče neumějí nebo neuměli. Nebylo to schválně, ale stalo se to. Rodiče mohou svým dětem dát jen to, co sami mají. Ani vaše děti to nezažívají, právě proto, že vaše srdce je jednou velkou citovou prázdnotou. Nikoho neobviňuji, ani to nemá cenu; jediné, co ji má, je začít s tím pracovat, protože jinak se ve vašem životě nic nezmění. Váš partner, minulý partner i vše, co zažíváte, vám jen zrcadlí vaši vlastní citovou chudobu. Proto tak toužíte po lásce, kterou vám nikdo nedává. Všichni partneři i milenci jen zrcadlí vaše vlastní prázdné srdce.

Je jeden způsob, který vám zaručí trvalé štěstí i lásku, po které toužíte. Potřebujete uvidět, konkrétně pojmenovat a vytáhnout z podvědomí zdroj bolesti a vnitřní chudoby. Dokud ho tam máte, bude i nadále přitahovat bezútěšné situace. Nejspíš to sama nezvládnete, ale dnes je opravdu spousta možností, jak s myslí pracovat a léčit stará mentální zranění. Jen toto ale nestačí. Když to uděláte, potřebujete ještě vybudovat ve svém srdci důvěru, že muži jsou dobrá věc. Hluboko uvnitř, bez ohledu na to, co říká váš rozum, ta důvěra byla totiž podlomena. Proto přitahujete partnery, jaké přitahujete. Není to žádná náhoda. Teprve až si začnete být jistá, že existují muži, na které se můžete spolehnout a kteří vás vidí jako nádhernou, sexy ženu, začnete je potkávat. To také znamená, že se sama tak nevidíte. Tady zase nejde o to, co říká váš rozum; v životě se hraje jen na to, co je naším skutečným prožitkem a to nás usvědčuje. Cokoli vám chybí na vnější úrovni, chybí uvnitř. Stačí to uvnitř najít a začne se to zrcadlit vně. Abyste to našla, je třeba odstranit překážky, v tomto případě všechna zranění, která jste utrpěla vy a ženy vašeho rodu, které kopírujete, na úrovni partnerských vztahů.

Teď je úplně jedno, jestli se s partnerem rozejdete, nebo ne. Protože když na sobě nezačnete pracovat, šťastná nebudete stejně. Štěstí je ve vás, jste jeho zdrojem. Když je najdete, začne zářit ven a vytvoří všechny šťastné situace, po nichž toužíte. Není náhoda a není osud. Stačí vyléčit mysl a vše se změní jako zázrakem. Upřímně vám přeji sílu se do toho pustit. Vše, po čem toužíte, máte ve vlastních rukou.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“