Stále jsem nespokojená

Stále jsem nespokojená
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se dá vyřešit i moje nespokojenost. Jsem teď pořád nespokojená a nervózní. Přitom nemám žádný důvod. Mám skvělého manžela, práci a i bydlení. Ale i tak nemůžu spát a vidím vše negativně. Děkuji za odpověď.

Ivča

Petra Jarošová odpovídá:

Může být několik důvodů vaší nespokojenost, z otázky se to nedá úplně poznat.

Jedním může být únava. Možná jste přetažená; jakmile tělo ždímáme delší dobu víc, než je mu přirozené, nemusíme to rozpoznat jako únavu fyzickou, ale právě mentální. Nic nás nebaví a v ničem nevidíme smysl. Prověřte, jestli už delší dobu nejedete přes své hranice. Někdy stačí se pořádně vyspat a hned věci vypadají jinak.

Dalším důvod je nepříjemnější. Pokud na sobě jste zvyklá pracovat, možná, že jste dnes trochu jinou ženou, než kterou jste byla v době, kdy jste se s manželem seznámila. Stejné to může být s vaší prací. Co vám stačilo tenkrát, najednou nestačí. Zvenčí není žádný důvod k nespokojenosti, vše klape. Ale vnitřní neklid a nervozita naznačují, že byste potřebovala změnu. Jen si to zatím nechcete přiznat, nechcete to vidět, protože to vypadá jako bláznovství…vždyť máte všechno! Pokud jste ale tou, pro kterou je vnitřní rozvoj drahocennější než cokoli ostatní, můžete zažívat značnou rozpolcenost mezi tím, co cítíte a tím, co vám rozum říká, že je rozumné. A zde je vždycky lepší důvěřovat srdci. Jinak v sobě budete zabíjet intuici.

Nemusíte ale hned utíkat od partnera. Zkuste se mu znovu otevřít a také se pokuste být si co nevíce vědomá jeho dobrých vlastností. Pokud se vám to podaří, bude to zažívat jako proudy inspirace a je velmi pravděpodobné, že se změní tak, že budete opět spokojená. Těžké na tom je, že musíte začít vy. Inspirace je vždy ženského rodu a přichází od ženy. Muž sám to nedokáže. Ale oplatí vám to láskou a péčí, takže se budete cítit jako královna.

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“