Stále toužím být s bývalým přítelem

Partnerská poradna on-line

Je to už více než půl roku, co jsme se s přítelem rozešli. Stále to ale nemám zpracované, myslím na něj každý den a nikdo jiný, kdo by mne zajímal, se neobjevuje. S bývalým přítelem jsme v kontaktu, někdy se potkáváme a před dvěma měsíci jsme se spolu párkrát pomilovali. Potom si našel přítelkyni a pochopitelně jsem ho přestala zajímat. Nyní se s ní rozešel a zase mi dává najevo svůj zájem, vztah nechce, jen se někdy pomilovat. Moc bych chtěla, naše milování je krásné a mám ho stále v srdci, možná i on mne má stále rád, jinak by asi neměl tendence se takto vracet, o zájem žen nouzi nemá. Nechci se ale cítit špatně, až ho zase přestanu zajímat a taky jako žena, nechci, aby měl pocit, že kdykoliv si vzpomene, jsem tady pro něj. Bolí mne to, toužím po něm a nemohu se hnout z místa… Nevím, jestli mám žít současným okamžikem, přijímat, co právě je a užívat si hezkých chvil, které jsou ale pomíjivé, anebo ho už konečně pustit ze své mysli. Moc dobře ale nevím jak… Nejde mi to.
Děkuji za Tvá slova, věřím, že mi pomohou.

 

Vilma

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Vilmo, děkuji za vaši důvěru. Máte úplnou pravdu, že nejlepší je žít přítomným okamžikem. Že se to daří, se pozná podle toho, že jste šťastná v jakékoli situaci. Jakmile se objeví obavy a očekávání, úzkost, ztratila jste jej. Dospět ke schopnosti užívat si, co tu právě je, je však jednou z nejtěžších věcí vůbec.

Podle vašeho dopisu se zdá, že se pohybujete v bludném kruhu. Abyste z něj mohla vykročit, potřebujete změnit něco ve své mysli, pak se celá situace rázem změní a vysvobodí. Vaše touha po bývalém partnerovi není opětována, protože jste se nejspíš dostala do fáze, kdy máte za úkol rozpustit svoji připoutanost a touhu po lásce obecně, nejen k tomuto muži. Jejich příčinou je mimo jiné nedostatečný pocit bezpodmínečné lásky od vašich rodičů nebo jiných autorit. Máte noblesní, šlechetnou mysl, takže to spíš vypadá, že rodiče byli milující a dělali to nejlepší, co mohli a na vnější úrovni se k vám chovali hezky. I tak se ale ve vás objevila pochybnost, zda jste dost dobrá, tak jak jste… Jste uvnitř velmi jemná a soucitná a zřejmě vnímáte i chování, které ostatní považují za normu, jako zraňující a ne dost ohleduplné. Sama si přejete nabízet to nejlepší a mate vás, když to ostatní nedělají.

Z nějakého důvodu se ve vás nedostatečně rozvinula důvěra, že vy sama jste nekonečným zdrojem lásky a všeho bohatství. Jakmile to budete prožívat, nejen intelektuálně vědět, protože to už bezpochyby víte…, a jste i blízko tomu prožitku, celý svět se vám stane bezpečným místem, které vám bude nabízet vše, co potřebujete, včetně lásky, po které tak toužíte.

Obávám se, že jste ve fázi, kdy hrozí, že budete zažívat totéž i s jinými muži, pokud se objeví: zamilujete se, budete mít pocit, že je to ten pravý, a on pak odejde. Nebo podobně neuspokojivé stavy, jako zažíváte s bývalým partnerem. Cesta ven nevede skrze změnu vnějších podmínek: tedy že budete čekat tak dlouho, až se objeví ten, kterého milujete vy, on miluje vás a bude chtít zůstat, nebo že se stane zázrak a váš bývalý přítel se vrátí. Když totiž zpracujete svoji touhu být milována, objeví se ve vás neskonale bohatý zdroj lásky, který bude naplňovat nejen vás samotnou, ale hlavně všechny okolo vás natolik, že od vás nikdo nebude chtít už nikdy odejít. A pokud by odešel, bude za ním dlouhá fronta dalších zájemců.

Jak na to? Nejdřív si potřebujete potvrdit, že jste sama tím nekonečným zdrojem. Představte si, že z vašeho srdce září ke všem lidem zlaté nebo duhové světlo a že jim dává vše, co potřebují. Dělejte tuto praxi stále, kdykoli si vzpomenete, během celého dne. Velmi brzo začnete dostávat zpětné vazby od lidí, protože se s vámi budou cítit dobře. I vy se budete cítit čím dál lépe. Vaše sebevědomí, že si zasloužíte to nejlepší, bude narůstat. A jistota, že si zasloužíte lásku, protože ji sama dáváte, postupně rozpustí staré blokády a úzkosti. Budete si čím dál jistější, že vás lidé natolik milují pro to, jaká jste, že časem úplně zmizí obavy, že by vás někdo chtěl opustit. Protože budete vědět, že je mu s vámi dobře, že dáváte současně lásku, která nemá žádné podmínky a současně svobodu kdykoli odejít. Protože když odejde, zase se objeví někdo jiný. Jenže jakmile prožíváte takovou jistotu, většinou nikdo odejít nechce…

Obavy, že nás někdo opustí, se objevují, když nám chybí sebevědomí, když si myslíme, že někdo jiný může nabídnout víc. Ale nic víc, než láska bez podmínek neexistuje. Když se jí naučíte, přirozené sebevědomí se objeví samo od sebe a už jej nikdy neztratíte. Není závislé na věku ani barvě vlasů. Je přesvědčivé a fascinující.

Také by se měly objevit vnější znaky toho, že se vám praxe daří. Nejspíš zareaguje váš bývalý partner a bude s vámi chtít být o něco víc, nebo se objeví jiný muž podobných kvalit. Toto je ale obtížný bod, protože budete mít tendenci všeho nechat a spadnete na původní úroveň obav a očekávání. V tom případě se vám začne zase vzdalovat. Podle toho také poznáte, že jste ztratila to, co jste se již naučila, protože to nebylo ještě dost stabilní a zažité. Jednoduše stále pokračujte. Posílejte mu i všem lidem lásku, buďte vděčná za cokoli, co se objevuje a nic neočekávejte. Zůstaňte šlechetná v každé situaci, ať se ostatní chovají jakkoli. Důvěřujte tomu, že se lidé chovají tak, jak se cítí, a že i když nejsou příjemní, nemá to nic společného s vámi, jen jim prostě není dobře. Nic si neberte osobně. A sledujte, co se bude dít. Něco se dít určitě bude a vy si budete jistá, že je to následek vaší praxe.

Rozpustit touhu po lásce a namísto toho se stát jejím zdrojem je jednou z nejtěžších výzev. Věřím, že jste na ni připravena. Jen nezapomeňte, že zdroj lásky je neomezený. I když dáte nekonečně mnoho, stejně vám neubude. A zjistíte, že čím víc jí dáváte, tím se cítíte bohatší, radostnější a silnější. A ostatní to zaregistrují. Lidé, kteří se po této praxi cítí vyčerpaní a vykládají, jak se musí dobíjet a podobné báchorky, nic nepochopili. Myslí si totiž, že láska je něco osobního, něco, co dávají sami ze sebe. Ale tak to není. V každém z nás je jí nekonečný zdroj a nekonečno můžete dělit jak chcete a pořád máte nekonečno. Nikdy se nepředáte.

Potřebujete hodně vytrvalosti, aby jste prožila stabilní změnu. Věřím, že vám nechybí. Když to dokážete, buď se trvale vrátí muž, po kterém toužíte, nebo se objeví další, který se k vám bude hodit. Zkuste na to ale nemyslet. Nesmíte si zaměnit cíl a přirozený následek praxe. Když si dáte za cíl být milovaná a mít někoho, kdo vás bude milovat, nikdy svobodu nezískáte. Když si dáte za cíl stát se nekonečným zdrojem lásky pro všechny, budou vás milovat všichni, včetně toho, kdo se stane vaším partnerem. Jediná komplikace je, že nestačí intelektuální pochopení. Bez skutečného prožitku se věci nezmění.

Moc vám přeji, abyste to dokázala. Vytvoříte tak oázu všeho dobrého pro všechny ve vaší blízkosti. V dnešním světe plném zmatku, bolesti a nejistoty je to velká věc. Hodně štěstí!

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“