Účast na svatbě

Účast na svatbě
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

za dva měsíce mě čeká účast na svatbě, která se odehraje v partnerově rodině. Bude to pro mě poprvé, kdy poznám všechny členy jeho rodiny najednou, a to ve velmi hojném počtu. Přestože do svatby je ještě celkem daleko, už nyní z toho mám stavy úzkosti, které cítím především v hrdle a na hrudi. Mám sto chutí se z toho vyvléknout, ale nemyslím si, že to je dobré řešení, partner by byl zklamaný a navíc se setkání a jeho rodinou nemohu vyhýbat věčně. Nechápu svoje pocity, není to první rodina partnera, se kterou jsem se musela potkat, vždy jsem pociťovala lehkou nervozitu, ale toto mě skoro paralyzuje. Co mám dělat? Děkuji za pomoc.

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jano, to je zajímavé. Zcela jistě vaše úzkost znamená, že byste mohla čelit nějaké situaci, která je s takovou emocí spojená.

Ve skutečnosti jediné, čemu můžeme v životě čelit, jsou naše vlastní emoční vzorce. Neboli máte právě díky tomu si něco zpracovat.

Určitě je důležité, abyste jela. Současně zjistěte, s jakými myšlenkami je vše spojeno a hledejte, kdy jindy jste se takto cítila, i když třeba emoce nebyly tak silné. Jednoduše si celý vzorec prohlédněte a jako neužitečný jej nechte jít. Úplně stejně, když se objeví během rodinného setkání, představujte si, že přesně v okamžiku, kdy se úzkost objevila, je i na cestě ven z vašeho systému. Že je skvělé, že se vám takto krásně čistí mysl. Čím víc se budete z toho všeho radovat, tím snáze celý vzorec odejde.

Moc vám držím palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“