Už svého manžela nemiluji

Už svého manžela nemiluji
Partnerská poradna on-line
Je mi 26let, mám 2 děti podnikám a 8let jsem vdaná…ale už téměř rok svého manžela
prostě nemiluji. Respektive aby toho nebylo málo, miluji jiného… Můj manžel je super
chlap. Pomůže, postará se o děti, finančně zajistí, prostě cokoliv. A hlavně mě miluje.
A já se ze začátku snažila ho milovat zase…ale po x letech se ozvala má stará láska ze
střední. Člověk,který je na mě tak napojený, že ví v danou chvilku, co potřebuju :-)
(věřte, že tak soudím čistě racionálně, růžové brýle už jsem si ani nenasazovala). Ten
člověk má své chyby, stejně jako je mám já. A já nevím, opravdu nevím, jestli tento
,,vztah“ zahodit a žít s mužem, který mě miluje a udělá cokoliv, máme spolu  nádherné
děti, ale celkově mi ten vztah nic nedává. Nebo být s mužem, kterého miluju a moc si
s ním rozumím. Nechci dětem rozbíjet rodinu…ale sama jsem již na pokraji ,,šílenství“
ze sebe samotné. Je mi hrozně z toho, jaká jsem. Když jsem s manželem – nechci s ním
být. Když jsem bez manžela – je mi hrozně líto, jak mu ubližuji a ničím ho. Manžel na
mě pochopitelně dost tlačí – rozhodni se, co chceš dělat, jak se budeš chovat atd. (což
chápu) a tlačí i v oblasti sexu. Nespali jsme spolu už předtím, než se objevil přítel…a
tam se to u mě zasekne a já nemůžu dál. Přijde mi, že mi je odporný…jak říkám, sama
sebe nesnáším. Když zůstanu s mužem, tak se vztah sice ustál, ale láska to nebude. Když
budu s přítelem, manžel bude chtít mít děti u sebe a to já bych nejspíš dost těžce nesla.
Nehledě na to, že přítel teď děti nechce! což je věc, která mě odrazuje (myslím mé děti).
…takže denně si nadávám, je to věc, se kterou se nelze každému svěřit a dusím ji v sobě…
říká se: každá rada drahá, za nějakou bych byla ráda, nebo spíše za názor…ale budu ráda
i za přečtění. 

Pavla

Petra Jarošová odpovídá:

Pavlo, vypadá to zapeklitě, ale určitě jde něco udělat. Podmínkou je, že budete mít hodně trpělivosti. Opravdu hodně.

Je velmi důležité, abyste se přestala obviňovat. Není možné se donutit k lásce. Problémy na úrovni sexu znamenají, že jako milenci k sobě s manželem nepatříte. Řešení by bylo prosté, kdybyste neměli děti. Ale vy je máte a s tím i odpovědnost za ně, aby se cítily v bezpečí a mohly se co nejlépe rozvíjet po všech stránkách, včetně té emoční.

Pro jejich emoční rozvoj je zásadní atmosféra u vás doma. Nejen ta vnější, jak se oba chováte na úrovni slov, ale i ta pod povrchem. Jaká je vaše řeč těla, jak moc se s manželem dotýkáte, kolik je tam intimity a sdílení… Ani malé děti nejsou hloupé a mají silnou intuici. Jestliže se trápíte, cítí to. A nerozumí tomu, proč je maminka nešťastná. Proč tatínek není spokojený. Ta neupřímnost, že se něco jiného říká a něco jiného skutečně cítí, jim zalézá pod kůži a do budoucna se může stát normou. Vy budete těmi, kdo je naučíte téhle zvláštní emoční schizofrenii. Už jsem psala někdy dřív, že když je extrémní situace, jako třeba válka, nebo hrozba chudoby, fyzické přežití je důležitější než emoce a potom má význam držet i nefunkční rodinu pohromadě. Dnes ale žijeme v době největšího blahobytu vůbec. A máme obrovské štěstí, že se můžeme vysvobodit i z velmi subtilních myšlenkových vzorců, sbíraných v mysli žen po tisíciletí, a získat hlubokou vnitřní svobodu. Vnitřně svobodná žena je šťastná a silná. Z těchto kvalit se objevuje nefalšovaný soucit a všeobjímající, bezpodmínečná láska, která září ke všem v našem okolí a činí šťastnými i je. Je to příležitost a současně výzva naší doby. Prožíváme ji právě v takových situacích. Jsem s někým, koho nemiluji a co s tím…

Vy máte v sobě spoustu soucitu. Návod, který vám doporučím, je právě pro takové ženy, není jich mnoho, které by dokázaly jít takovou cestou díky tomu, že tak moc myslí na své blízké, ještě víc, než na sebe. Vy ano.

Máte muže, který je skvělý po všech stránkách. Jako manžel, partner i jako otec. Je tam jen jedna chyba: že se jako milenci k sobě nehodíte, není tam ten nejhlubší způsob propojení mezi mužem a ženou. S tím nejde nic udělat, buď to je, nebo není. Když to chybí a žena to cítí, je to pro ni zdrojem hluboké frustrace a citového strádání, které dlouhodobě mohou vést i k vážným nemocem. Vzhledem k tomu, že je tak skvělý, zcela jistě existuje žena, který ocení jeho kvality a ještě si s ním bude sedět i po sexuální stránce. Vaším úkolem bude udělat vše pro to, abyste pro něj tuto ženu našla. Chápu, že to zní zvláštně, ale chceme-li odejít od partnera, nejlepší styl je zajistit mu někoho jiného, prostě se o něj postarat. Pak jsou spokojení všichni. Když se pro to rozhodnete, záleží na vás, jak to uděláte. Můžete o něm začít mluvit se svými nezadanými kamarádkami a vyzdvihovat jeho kvality. Nějakou ženu vytipovat a nenápadně je seznámit. Dokonce můžete nechat udělat i nějaký rituál, aby se odstranily překážky jeho budoucího vztahu a nalezl tu pravou. A z celého srdce mu přát štěstí. Tohle může být i několikaletý proces, proto jsem vám na začátku psala, že potřebujete hodně trpělivosti a také soucitu.

Když to uděláte, zcela se zbavíte pocitu viny. Protože si budete jistá, že mu nejen opravdu přejete štěstí, ale že jste pro to i mnoho udělala. Díky tomu ve vás naroste jistota, že i vy si štěstí zasloužíte. Potom nebude ani těžké se s manželem rozumně domluvit na výchově dětí. Díky tomuto procesu totiž zůstanete přáteli. Váš vztah se změní, už nebudete milenci a manželé, ale přátelství mezi vámi bude velmi silné a hluboké. Budete respektovat jeden druhého a podporovat se. Naučíte se, že i zapeklitou situaci jde řešit s noblesou. Vaše děti budou cítit hloubku vašeho vztahu a díky tomu nebudou trpět rozdělením vaší rodiny. Zvyknou si na model rozšířené rodiny, kde je trochu víc maminek, tatínků a sourozenců a budou v pohodě.

Nejsem si jistá, jak v průběhu tohoto dlouhého procesu obstojí váš současný vztah. Když do něj totiž vstoupíte, projdete hlubokou transformací a proměnou. Budete jinou ženou, než dnes. Silnější, laskavější, sebevědomější. Je otázka, jestli současný partner bude schopen vás na této cestě následovat. Ale i kdyby ne, objeví se někdo jiný, s kým vytvoříte partnerský vztah s kvalitami a hloubkou, které si zatím ani neumíte představit. Změní se celý váš život.

Z celého srdce vám přeji, abyste našla sílu k této cestě.

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“