V přítomnosti mužů se cítím jako blbka

V přítomnosti mužů se cítím jako blbka
Partnerská poradna on-line

Díky těmto stránkám jsem si uvědomila, že je několik věcí u mě špatně. Nevážím si sama sebe. Nepřipadám si dost chytrá a inteligentní. V přítomnosti mužů si někdy připadám jako „nevědomá blbka.“ To jsem se pravděpodobně naučila od své maminky.

Nedůvěřuji tomu, že můžu mít velmi dlouhý, kvalitní a šťastný vztah, nejlépe na celý život. Přestože to bych si přála. To pramení pravděpodobně z předešlých zklamání a špatných zkušeností.

Vnímám nejistotu v postoji ke svému tělu. Nemám důvěru v to že jsem dost dobrá taková jaká jsem. Můj táta mi vždy říkal, že když nebudu mít dokonalé proporce, (male břicho, velká prsa) což nemám, nebudu moct zrealizovat své sny, nebude mě nikdo chtít, jednoduše nebudu dost dobrá.

Myslím že se mi podařilo rozklíčovat příčiny svých nejistot a nedůvěry, ale teď nevím co s tím. Co můžu dělat? Jak to můžu změnit? Jak mohu získat důvěru, mít se ráda jaká jsem a být si sama sebou jistá?

Zuzana

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Zuzano, je skvělé, že jste se rozhodla zjistit příčinu vašich problémů a pracovat s nimi. Současně byste ale měla vědět, že rodiče sice s tím vším souvisejí, ale říct, že za to mohou, je dost velké zjednodušení všeho, co vás trápí. Příčina je s největší pravděpodobností daleko starší, než si myslíte. Není až tak těžké odhalit všechny souvislosti, daleko těžší je potom pracovat s myslí tak, abyste odstranila všechny vzorce, které předurčují vaše sebehodnocení způsobem, jakým je prožíváte a jak jste je popsala ve svém dopise.

Ve vašich podvědomých vzpomínkách pracují blokády, které souvisejí s rodovými zkušenostmi žen, jak s nimi bylo v průběhu historie zacházeno a jaké strategie vyvinuly, aby to všechno nějak přežily. Vzhledem k tomu, co zažíváte vy sama, je zřejmé, že jejich strategie byly určitě ty nejlepší, jaké dokázaly v daných podmínkách vymyslet a použít, ale nevedly k jejich štěstí a pozitivnímu sebepřijetí. Protože kdyby tomu tak bylo, uměla byste to i vy. A vy se trápíte a zažíváte podobná vnitřní traumata jaké zažívaly ony; není v tom velký rozdíl. Jste takovou zhuštěnou mapou negativních zkušeností souvisejících s muži všech žen vašeho rodu. I ony se cítily méněcenné, ne dost chytré ani ne dost atraktivní. Bezpochyby proto, že jim to jejich muži opakovaně právě takto říkali, stejně jako vám to říkal váš otec.

Je třeba vyléčit bolest, která je ve vašem podvědomí spojená s těmito vzpomínkami. A také přemodelovat návyky, které vám ubližují a které souvisejí jednak s vaším sebehodnocením, jednak i se strategiemi přemýšlení v daných situacích i chování, které podvědomě kopíruje to, jak se chovaly ženy ve vašem rodě a které nevede ke štěstí, radosti, lásce a vnitřní svobodě.

Ráda bych vám napsala bližší návod, ale na to je třeba daleko víc času, aby bylo možné přesně definovat vaše podvědomé vzorce i postup, jak je vyléčit, a není to možné bez osobního setkání. V každém případě bych vás ale chtěla povzbudit, abyste pokračovala, protože dnes je spousta metod, které opravdu fungují. Najděte si někoho, kdo vám s tím vším pomůže a komu budete důvěřovat. Když se pustíte do práce, změní vám to život, a vše, co vás trápí, můžete odstranit ze své mysli už napořád. Můžete i vyléčit svůj rod, protože v něm zastavíte nesvobodné způsoby prožívání partnerských vztahů a díky tomu už vaši potomkové nebudou muset nic takového řešit. Z celého srdce vám přeji štěstí do nového roku a úspěch ve všem konání!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“