Vdaná přítelkyně se nechtěla rozvést

Vdaná přítelkyně se nechtěla rozvést
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro, na téma manžel – milenec bylo již mnoho napsáno a snad vše jsem přečetl. Jsem (35 let) ve stádiu, kdy vdaná přítelkyně (40 let) odmítla náš tříletý vzat řešit, i přes to, že manžela nemiluje, tak kvůli dětem nechce rozvod. Po mnohých diskuzích nechce ani manželovi oznámit, že ho nemiluje, ale kvůli dětem zůstanou zatím spolu, než vyrostou. Tím by získali možnost najít nový vztah, ve kterém budě vášeň i láska, alespoň její o pět let starší manžel. Jsem z toho zmatený. A pokládám si otázku zda jsem vůbec, dle jejich slov, byl ta pravá láska. Říkala mi, že mě miluje celým srdce, že nikoho nikdy tak nemilovala a milovat mě nepřestane, přesto chce žít s manželem ve lži. Nás vztah jsme ukončili, z mé strany, protože jsem stále marně doufal ve změnu. Přál jsem si před ukončením, alespoň slyšet, kdy to bude s manželem řešit, vždy jsem dostal jen neurčitou odpověď – teď ne, někdy, později, ale ne třeba do roka. Z tohoto důvodu i přes to, že jí miluji, jsem se rozhodl náš utajovaný vztah ukončit. Možná je to u ní jen obava, o dva syny, aby jim neublížila, možná mateřská láska je více než láska k příteli. Děti nemám, tak toto posoudit nemohu. Ze situací se už vyrovnávám, jsem svobodný, děti nemám, tak věřím, že mě ještě krásné chvíle čekají. Děkuji. Luboš

Luboš

Petra Jarošová odpovídá:

Luboši, děkuji za váš příspěvek. Obvykle chodí stesky s touto tématikou od žen, které jsou na tom úplně stejně, jako vaše bývalá partnerka – mají muže, kterého milují, ale nemají sílu řešit související rodinné komplikace.

Víte, kromě mnoha jiných věcí, o kterých už jsem popsala mraky článků, to ukazuje na jednu společnou věc, která nás jako lidstvo vůbec nešlechtí: lhát nám připadá jednodušší, než mluvit pravdu…

Obecně už to, že vztahy vzniknou ze lži, což se týká všech nevěr, zakládá budoucí potíže. Když je základ nepoctivý, je obtížné a někdy nemožné jej dobudovat a vždycky to stojí hodně úsilí. Jsou to takové neviditelné překážky, které si vytváří hlavně ten partner, který je zadaný a doma lže. Čím delší dobu to trvá, tím více překážek tohoto typu vznikne a podvádějící s podváděným, v tomto případě vaše partnerka se svým manželem, paradoxně posiluje své pouto, i když je negativní – to je to pouto lži, které ona s manželem tak pracně spřádala. Cílem bylo, aby mohla být s vámi, ale výsledek je opačný – svůj vnitřní vztah s manželem ještě posílila právě o ty lži, které se staly určitým dluhem, který ona vůči němu má. Čím více lží, tím větší dluh. A děje se to, i když si to ona nepřipouští, je to na podvědomé úrovni. Sice lhala i kvůli vám, ale nakonec poškodila všechny, protože následkem je neschopnost odejít, vaše bolest a nedůvěra, která mezi manželi určitě panuje.

Nemusíte se trápit otázkou, jestli vás milovala. Ano, velmi, a nejspíš stále miluje. Ale svou lží, která měla vést k vašemu štěstí, způsobila pravý opak. Ve skutečnosti tak funguje každá lež, kterou používáme pro osobní prospěch: vede z dlouhodobého pohledu k opačnému efektu, než jaký jsme zamýšleli, i když krátkodobě může vypadat jako úspěšná strategie. A čím déle je používána, tím hůř se dostává z jejích osidel a hlavně se stává návykem, protože si myslíme, že nám zjednoduší situaci. Někdy ano, ale jen na chvíli, dříve nebo později nás ale zničí.

Jste mladý a máte co nabídnout, takže nemám strach, že byste nenašel ženu svého srdce. Už si jistě budete pamatovat, že se vyplatí hledat mezi nezadanými. A nebojte, je jich dost a určitě i taková, se kterou budete šťastný. Držím vám palce!

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“