Vše se stále odsouvá

Vše se stále odsouvá
Partnerská poradna on-line

Mila Petro, je mi 32, priatel je o 4 roky mladsi. Spoznali sme sa pred skoro 3,5 rokmi. Mala som predstavu, ze touto dobou budeme byvat v spolocnom a pracovat na miminku.Vyhliadli sme si jeden stavebny projekt, no bude to uz koro rok co sa odsuva podpisanie zmluv. Od toho sa odvija, ze nevieme ci zacat s pracovanim na babatku teraz alebo az sa konecne zacne stavat, chceli by sme priviest dietatko do uz postaveneho…Podobne to je v praci, hlasila som sa na vyssiu poziciu, ale dostala som sa na akysi medzistupen, kde mam akurat tak viac prace a stresu, uz to je tiez skoro rok. Pride mi, ze by priatel tieto dolezite otazky ako byvanie, dieta a pod. sam od seba neotvoril, ja som ta,ktora je v tychto temach aktivna. Tlaci ma vek. Na druhu stranu mi nepride, ze by som vyvijala natlak na priatela. Vedela by ste mi vysvetlit, preco sa to deje, co sa mam naucit a zmenit, aby sa dali veci do pohybu? Som z toho uz unavena a zda sa mi ze som poslednu dobu vaznejsia a malo vesela. Mam pocit,ze som to ja, kto brzdi pozitivny vyvoj tychto pre mna dolezitych situacii a nie priatel. Velmi Vam dakujem za odpoved! A prajem vsetko dobre.

Vivien

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Vivien, jen málokdy se děje, jako u vás, že žena neobviňuje partnera či okolnosti a hledá zdroj potíží v sobě. Klobouk dolů, už to je velká věc! Jen v tom ještě nemáte zkušenost a proto nevíte, jak hledat.

Abyste našla zdroj potíží, které zažíváte, potřebujete nalézt společné faktory problémů, kterým nyní čelíte. Prověřte, ve kterých místech v těle cítíte stres z toho, že se posouvá bydlení, miminko, že v práci to není, jak si představujete. Podívejte se také na emoce, které s tím souvisí. Je tam úzkost, že se to nepodaří? Hněv, když věci nejdou dobře? Nejistota? Podívejte se také na vše, co vás napadá, i tam bude nějaký jednotící faktor.

Mám pro vás dobrou zprávu: to, že zažíváte takový shluk stresujících situací, znamená, že se vaše podvědomí chce zbavit všech uložených dojmů a vzpomínek na situace, kdy věci nedopadly tak, jak jste si přála. Ve skutečnosti ty emoce, které zažíváte, jsou reakcí na probuzené, byť zatím ne vědomé vzpomínky na situace, kdy jste trpěla právě proto, že jste například nemohla mít miminko, kdy jste nemohla být s mužem, o kterého jste stála, kdy jste nemohla žít život, po kterém jste toužila. V té souvislosti se do vašeho mentálního systému uložilo mnoho bolesti, která se probouzí pokaždé, když vám vnější okolnosti nějak připomenou v nevědomí uložené vzpomínky. Ta bolest je zdrojem blokád a tělo i mysl vytváří blokády ze stejných důvodů, proč je lidé vytvářejí vně: chtějí zabránit nepříteli, aby vás příště napadl. Jenže v případě mysli to má určité konsekvence, o kterých většina lidí neví: máte-li v těle blokády, možná omezí příliv všeho bolestného, ale omezují i opak: aby se k vám mohla dostat láska, radost, bohatství. Blokáda je nepropustná pro všechno, příjemné i nepříjemné. A navíc se děje další zásadní věc: blokády v těle a mysli PŘITAHUJÍ situace, proti kterým mají blokovat! Těmi barikádami přitahujete další a další nepřátele tak dlouho, dokud si neuvědomíte, že nejlepší ochranou je vyléčit bolest, která vás donutila tu barikádu vystavět. Potom nebude přitahovat nepřátele a máte klid.

Podívejte se na situace, které vás trápí. Podobné jste zažívala už mnohokrát, i když si to nepamatujete. Všechny situace, ve kterých nyní cítíte stres, vás stresovaly i dřív. Stres nezmizí tím, že se odstraní vnější příčina stresu, protože tak se nestanete stresu odolnou, jen jste v takovém umělém skleníku. Jediným trvalým řešením je změnit pohled na všechny ty situace, kdy postupně zjistíte, že už vás nebolí, nestresují. Chtěla bych vám říct, že to je opravdu možné, ale nestane se to bez důkladného prozkoumání vašeho podvědomí v souvislosti s tématem, které se vám nyní zobrazuje a které se máte naučit řešit. Ráda bych vám napsala víc, ale není to možné bez osobního kontaktu. Slibuji vám ale, že když se rozhodnete nalézt příčinu a vyléčit ji, určitě se vám to podaří, protože taková přání se plní vždy. Většina lidí totiž chce změnit vnější věci, aniž by měnila sebe, vy už jste na to připravena. Moc vám držím palce, také vám přeji, ať se vše pohne s bydlením i miminkem. Na mateřské se vám uleví a také budete mít větší odstup později v práci, protože si uvědomíte, že to, čím se v práci lidé nechají stresovat, jsou úplné prkotiny. Ať se vám daří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“