Vzala jsem si bohatého muže

Vzala jsem si bohatého muže
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,vzala jsem si velmi bohatého muže a moc ho milují.Jenomže problém je v tom,že on mi neustále dává najevo,že nemusím chodit do práce a také to ani nechce.Jenomže mě to prostě nebaví.Zkoušela jsem být doma půl roku a bylo to pro mě moc těžké,chybí mi lidé.A pravda je i taková,že já si chci na svůj důchod vydělat sama.Manžel mi navrhoval ať mu chodím na pár hodin pomáhat do firmy,ale to je jenom výpomoc pro něho ,bez náhrady mzdy a odvodů.Asi přemýšlíte,že jsem divná a že důchod je daleko.Jenomže existuje předmanželská smlouva, kdy já bych z manželství odcházela bez ničeho.Stát se mezi námi může cokoliv a já chci mít jistotu,že se umím o sebe postarat a že jsem do budoucna zajištěná a že mi nebude chybět sociální pojištění.Mě to doma nebaví,chci také být sama za sebe,né se jenom vést ve vztahu a žít z peněz,které jenom dostanu.Manžel to nechápe,má naopak představu kompletně se o svojí ženu postarat.Tď je mi jeho bohatství spíše na obtíž a nevím jak se s manželem navzájem pochopit.Sára

Sára

Petra Jarošová odpovídá:

Sáro, toto by správně mělo být součástí toho, o čem se lidé domluví, než se vezmou.

Věřím vám, že zlatá klec není to pravé a myslet na to, abyste se nestala závislou, je velmi moudré. A také to bude prověrka vašeho vztahu a lásky vašeho muže k vám. On vás má ve své moci, což je dost obvyklý vzorec bohatých mužů. Dostanete všechno, ale také musíte poslouchat.

Zcela jistě to není poprvé, co stojíte před podobných rozhodnutím. V této době máte výhodu, že jsou dobré podmínky, aby se žena mohla postavit na vlastní nohy. I kdyby to bylo pár hodin denně, je jasné, že potřebujete společnost a učit se z výzev, které práce poskytuje.

Opravdu riskujete, že s vámi za těch okolností nebude chtít být, nebo že začnou scény a nátlak z jeho strany. Tím se budete moci ujistit, jak moc opravdu chcete být vnitřně svobodná. Dejte si na to čas. Bude to těžké pro něj i pro vás, protože i on jede v rodových vzorcích, i když o tom neví.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“