Zaměňuji sympatie za lásku

Zaměňuji sympatie za lásku
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro,
chtěla bych se vás zeptat, co je příčinou toho, že mám tendence zaměňovat sympatie za lásku? Konkrétně jsem měla pocit, že mě má rád jistý muž, přitom jeho chování nebylo jasné, nedával jasně najevo, že by mě miloval, nepozval mě na rande, ale já prostě měla v sobě pocit (obrovské množství touhy, silné pocity lásky vůči němu), že mě má rád. Překonala jsem v sobě tu touhu a dokázala si s ním všechno vyjasnit. Přiznal se, že mě má rád, ale ne jako milenku/partnerku, ale jako kamarádku, že jsem milá osoba a tak. Kde se tohle „nedorozumění“ ve mě bere? Je to určitý druh najivity? Snílkovství? A jak s tím pracovat?
Děkuji moc.

Veronika

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Veroniko, máte pravdu, často je přání otcem myšlenky. Je znakem vaší sebedůvěry, že jste měla odvahu s tím mužem vše vykomunikovat. Díky tomu jste si také mohla uvědomit, že vám mysl neříká vždy pravdu. A pravda je nejlepší věc na světě, protože nám dává svobodu se podle ní zachovat.

Že vás muž chce ulovit, poznáte podle jeho zjevné, předtím neprojevené, aktivity. Začne vám psát, otevřeně začne dávat najevo, že se mu líbíte, vyhledává vaši společnost a je pro to ochoten opravdu hodně udělat. Bohužel se v prvních týdnech či měsících nedá poznat, protože to často nepozná ani on, zda se mu líbíte jako sexuální objekt, nebo jestli se opravdu zamiloval. Pravý muž si lov užívá a nestydí se dát svůj zájem najevo. Sebevědomému muži ani moc nevadí, když se samička upejpá, protože to činí lov více vzrušujícím; samička je o to vzácnější a třeba investovat víc energie. Pravý muž se na lovu raduje, testosteron mu dává křídla i sílu, on natřásá své peří a je ve svém živlu.

Může se snadno stát, že se zamiluje jen jeden. Není to žádná hanba; vy jste si to mohla vyzkoušet, když jste si přítelem promluvila: určitě jste neztratila jeho úctu jen proto, že jste přiznala, že se vám líbí, nebo že jste měla stejný dojem o něm. Jednostranná zamilovanost není o tom páru, je to vždy o tom zamilovaném a jeho vlastních vnitřních blokádách, které mu ten druhý ukazuje. Je potřeba si uvědomit, která vlastnost nebo soubor vlastností vás na něm tak fascinuje. Fascinace je znak, že tytéž kvality máte v sobě neprojevené, potlačené, a chtěly by se už manifestovat. Ten člověk se objevuje jako obraz těchto neprojevených vlastností. Ukazuje vám vás, která jste, z nějakých důvodů, tyto kvality v sobě potlačila, místo abyste je rozvinula. Je dárkem, který vám umožňuje se vysvobodit z okovů a stát se tím, co na tom druhém milujete.

Většina lidí ale naneštěstí toto nerozpozná a neopětovaná láska v nich způsobí další blokády, takže se dostávají do bludného kruhu nenaplněných emočních potřeb. Podívejte se do své mysli a pojmenujte si vlastnosti, které se vám na tom muži líbí. To jste vy; to můžete být vy. Možná vlastnosti, které takto zrealizujete, jsou poslední překážkou k tomu, aby ten další vztah už by zcela opětovaný a vyrovnaný. Upřímně vám to přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“