Zamilovala jsem se do bývalé učitelky

Zamilovala jsem se do bývalé učitelky
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,

píši Vám tedy svůj příběh. Je sice docela dlouhý a složitý, ale zkusím Vám ho ve zkratce popsat. Začalo to už na základní škole a trvá to dodnes. Zamilovala jsem se do své teď už bývalé učitelky… Ze začátku jsem si to nechtěla přiznat a myslela jsem si, že je to jen platonické, ale časem jsem si uvědomila, že se to nedá skrývat a potlačovat to v sobě. Myslela, že je to jen z mé strany, ale ukázalo se, že asi i ona něco cítí…

Začalo to tím, že jsme si začaly povídat a zjistili jsme, že i když je mezi námi docela velký věkový rozdíl, tak si moc rozumíme a máme některé věci společné, postupem času jsme si mezi sebou vytvořily velmi blízký vztah. Našich dlouhých pohledů a úsměvů si začali všímat i ostatní. Po té co jsem odešla ze školy, náš vztah byl paradoxně ještě silnější a začaly jsme se vídat čím dál častěji. Dokážeme si povídat skoro o čemkoliv, jen ne bohužel o našem vztahu. Všechno je to takové otevřené. Dotyčná o mých citech ví, ale bohužel se k tomu zatím nevyjádřila… ale zatím to vypadá, že se chce vídat dál… Z jejího chování jsem někdy zmatená. Na jednu stranu se snaží chovat se ke mě normálně, ale její chování a to co občas řekne, značí přesný opak. Ráda bych to popsala přesněji, ale je to na dýl. Předem děkuj za Vaši odpověď.

Nicky

Petra Jarošová odpovídá:

Víte, Nicky, důvěřujte tomu, co cítíte a prožíváte. Opravdu věřím, že jí je s vámi dobře a že miluje čas strávený s vámi.

Lidé na veřejně sledovaných pozicích jsou pod tlakem a dohledem daleko víc, než jiní lidé. Jako učitelka by mohla mít problém, pokud by přiznala svou orientaci, možná se bojí, že by ji žáci nerespektovali, mohla by mít i problémy s vedením školy nebo kolegy, či ještě hůř s rodiči dětí; předsudky panují stále. Navíc moje zkušenost je taková, že lesbičky jsou vždy citově daleko zranitelnější, že je tam spousta emočních blokád lépe nebo hůře skrývaných, ale málokdy skutečně vyléčených. To vše se potom projevuje v chování, sebevědomí, schopnosti být hrdá sama na sebe bez jakýchkoli pochybností i tom, co následkem toho všeho vnější svět zrcadlí.

Není jisté, zda ona najde odvahu vykročit ze svého vnitřního vězení. Má právo ji nenalézt. A vy máte stejné právo čekat, nebo jít dál. Důležité je, abyste byla šťastná. Jestli něco opravdu v životě stojí za to, pak porozumět sama sobě, poznat, jak funguje lidská mysl a díky tomu nalézt nástroje ke smysluplnému životu. Vy máte život před sebou a můžete mnoho lidí obohatit tím, jaká jste, svou upřímností a odvahou. Zasloužíte si být milována, každý si to zaslouží. Jen je třeba porozumět příčinám, které brání tou, aby se plnohodnotné prožití tohoto citu mohlo objevit. Ty příčiny tkví v našem podvědomí, ve starých zraněních, která jako mraky stíní slunce věčné lásky, která je podstatou všech bytostí. Když necháte mraky jít, když vyléčíte všechnu bolest, slunce vaší lásky bude zářit z vašeho srdce a vnější svět vám tu nádheru začne ukazovat jako situace plné potenciálu a bohatství.

Nebojte se být sama sebou a ukažte světu, co všechno ve vás je. Silných lidí je málo a budou potřeba čím dál víc. Z celého srdce vám přeji, abyste byla mezi nimi!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“