Zamilovávám se do zadaných mužů

Zamilovávám se do zadaných mužů
Partnerská poradna on-line

Od ukončení mého posledního vztahu (před dvěma lety) se opakovaně zamilovávám do zadaných mužů. Nemyslím si, že bych tyto muže podvědomě vyhledávala, většinou mě přitahují ještě před tím, než zjistím, že jsou zadaní. Chtěla bych se zeptat, jestli Vás nenapadá, jak z tohoto „kolotoče“ ven.

Eva

Petra Jarošová odpovídá:

Evo, když pomineme možnost, že by to byla shoda okolností, je zcela jisté, že právě podvědomě, tedy nevědomě, opravdu zadané muže vyhledáváte. Což v případě, že nemáte touhu utkat se se stávající partnerkou daného muže, je velmi nepraktické.

Je možné, že máte v mysli zakódovaný program, podle kterého se tak děje.

  1. Prověřte, jestli jste třeba od maminky, nebo kohokoli jiného, neslýchala poučky jako:

„Jakmile se nevdáš do …, už budou všichni dobří muži zadaní.“

nebo

„Všichni dobří muži jsou stejně zadaní.“

nebo

„Při tvé smůle kápneš vždycky na zadaného.“

nebo něco podobného… Mohla to být nenápadná věta, které byste si ani nevšimla, kdybyste po svém rozchodu nenarazila na zadaného muže. V tom okamžiku se taková celkem běžná věc stane spouštěčem, který aktivuje podvědomě uložené pravidlo a už to jede. Je-li tomu tak, je třeba mysl zase přeprogramovat zpátky a jít postupně od úrovně intelektuální až po prožitkovou, která má skutečnou moc daný program zrušit.

Ta intelektuální je důležitá, pomůže vám se najít chybu uvnitř mysli. Nemusíte objevit úplný zdroj, ale prověřte, jestli podobné věty, jako jsem uvedla výše, vás náhodou nenapadají. Spíš asi ano, protože jinak byste nepsala.

  2.     Ještě je jeden možný zdroj. Některá vám blízká žena se snažila, ať úspěšně, nebo ne, získat někoho ženatého nebo zadaného. Pokud jste jí byla otevřená, potom je možné, že jste automaticky přijala její pravidla hry, která se aktivovala v okamžiku, kdy jste čelila podobné situaci. Také tohle pravidlo může být uloženo někde v informačním systému v ženské historii vašeho rodu, takže to klidně mohla být nějaká prapra, která vložila přes své buňky informace o tomto vzorci do těch vašich, kde se vlivem nějakého spouštěče aktivovaly. Ta pravidla, že je to ok, že život je boj, urvi chlapa a s žádnou se nemazli, mohou být další překážkou ve vaší mysli, kdy se dostáváte do rozporu s tím, co si na úrovni intelektu myslíte, že je správně: tedy žádného muže nepřebírat a nenarušovat funkční vztahy, a tím, co prožíváte hluboko v sobě na základě dávno přijatých konceptů. Tuhle druhou možnost poznáte podle toho, že vás ten zadaný přece jen láká, je to velmi přitažlivé. Nebo naopak to ve vás vyvolává velmi silné pobouření. Jakákoli silná emoce ukazuje, že ochota přebírat zadané má něco s vámi společného. Zatímco ta první možnost by byla spíše spojená z úzkostí a nejistotou.

Tak jako tak je dobré z dlouhodobého hlediska zbavit se takových programů v mysli. Jednak byste stále potkávala ty zadané, to v případě první možnosti, a protože byste do ničeho takového nešla, byla byste sama. Nebo, v případě té druhé, byste potkávala zadané a šla byste do boje, třeba i toho muže získala, ale vlivem tohoto programu byste byla permanentně ohrožená tím, že nějaká jiná žena vám provede totéž. Pokud žena nechce být podváděna, měla by mít zcela vyřešeno jednak, že svého partnera nepodvádí sama, ale i to, že je pod její úroveň vstupovat do funkčních vztahů.

Krok jedna je tedy úklid v mysli. Podívejte se, co tam máte. Možná nejste zvyklá takto s myslí pracovat a ze začátku budete mít pocit, že vás nic nenapadá. Je potřeba vydržet a postupně zjistíte, že přijdete na spoustu spojitostí. Jakmile budete vědět, jak nepřítel vypadá, je čas na něj zaútočit.

V tom prvním případě, spojeném zejména s nejistotou, že už nemáte šanci potkat jiného, než zadaného, je třeba mysl přesvědčit, že se mýlí. Protože je určitě pravda, že je spousta skvělých mužů zadaných. Ale rozvodovost je u nás skoro 50% a „rozchodovost“ ještě vyšší. Takže i když je jisté, že dobří muži budou mít vyšší index „zadanosti“, je velká šance, že se postupně většina z nich zase uvolní… Je to jen otázka času, statistiky jsou na vaší straně. Sledujte, jak to vypadá ve vašem okolí, uvidíte, když se na to zaměříte, že je spousta mužů, kteří zrovna někoho hledají. V případě tohoto mentálního vzorce totiž podvědomě přitahujete všechny, kdo vám jej budou potvrzovat. Když jej zrušíte, kouzlo zmizí a najednou tu bude spousta skvělých chlapů, kteří jsou volní.

Druhý typ vzorce je trochu obtížnější na zpracování. Je to určitá úroveň vnitřní chudoby, kdy je ženě tak smutno a cítí se tak vnitřně prázdná, že už je ochotná i „krást“ cizí muže. Je logické, že s vnitřním pravidlem, že je v pořádku krást cizí muže, se naše mysl necítí sama se sebou dobře, i když se ji snažíme přesvědčit, že je v právu. Dokud kradu nebo mám chuť krást, znamená to, že se cítím na této úrovni chudá. Když se cítím bohatá, nekradu, ale naopak rozdávám. Proto je třeba nejdříve si uvědomit tento hluboký návyk a vědomě jej přepracovat na pravidlo, že s dlouhodobého pohledu není pro nikoho užitečné narušovat funkční vztahy. A slíbit si, že zadaní muži pro mě budou, jakoby neexistovali. A dodržovat to. A současně s tím je třeba hlad utišit a přesvědčit mysl o jejím vnitřním bohatství.

Nejrychleji mysl zaplníte vnitřním bohatstvím na úrovni vztahů tak, že se budete dívat okolo sebe a naučíte se upřímně radovat z toho, že vidíte šťastné páry a bude dělat přání, aby se jim dařilo. Ze začátku je velmi těžké upřímně se radovat z toho, že někdo má něco, co vám chybí a toužíte po tom. A přát mu, aby se měl ještě lépe. Jenže když to dokážete, přeměníte ten původní návyk cítit se tak chudá, že můžu i krást, na návyk nový. Že se cítím tak bohatá, že bohatství druhých mě nejen neohrožuje, ale že se z něj můžu radovat a přát jim je. Když to budete nějakou dobu praktikovat; a ze začátku to může připadat jako neuskutečnitelné zadání, zjistíte, že zažíváte věci spojené se vztahy jinak. Naučte se vnímat šťastné páry jako zrcadlo vlastních možností. Ne jako zrcadlo svého neúspěchu, ale naopak jako svůj potenciál. Potom jakýkoli šťastný pár vám ukazuje, že už jste blízko, jsou to první vlaštovky, které znamenají, že už brzo budete v bezpečí. Když se otevíráte těm, kdo už mají to, po čem toužíte, přejete jim štěstí a radujete se z něj, objeví se ve vás stejný pocit štěstí, jaké zažívají oni. Ten pocit je jako anténa, která zaměří toho vašeho. A je to.

Přeji vám hodně štěstí v této detektivní cestě!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“