Jak na žárlivost na kolegu z práce?

Partnerská poradna on-line

Již několik let pracuji s mužem, do kterého jsem se zamilovala na první pohled. Před nedávnem požádal o ruku moji kolegyni. Navzdory tomu mi občas naznačí, že se mu líbím. Žárlivost, kterou cítím, je až nesnesitelná, i když si uvědomuji, že to nemá cenu, že už si vybral. Stále na něj myslím a nedokážu se přimět, abych se zajímala o jiné muže, nebo je můj zájem jen povrchní, v srdci mám jen jeho. Má žárlivost je k nevydržení.

Danka

Petra Jarošová odpovídá:

Ženy jsou největší sebelhářky. Za tím nejmenším náznakem ze strany mužů vidí daleko víc, než bylo zamýšleno. Navíc muži mají lov v popisu práce a to i tehdy, když již svou samičku ulovili. Pokud zůstanete na úrovni, na které jste nyní, utrápíte se, a navíc to ani nikoho nebude zajímat. Pojďme se podívat, co se děje ve vaší mysli.

Když vás někdo tak hluboce fascinuje, že se na mnoho let stanete závislou, a to i když situace nemá východisko, je to určitý druh zamrzlé situace ve vaší mysli. Kdyby to, co zažíváte, byla skutečná láska, dokázala byste se radovat  z toho, že je šťastný, i když s jinou ženou. Skutečná láska je totiž milující a přející bez podmínek.

Pokud ale trpíte, zažíváte to, co si většina lidstva s láskou plete – připoutanost a závislost. V takovém případě si přejeme objekt naší touhy vlastnit a trpíme, když je v šťasten v jiné náruči. Co ale tato připoutanost znamená? Ve skutečnosti nám takový člověk říká něco o nás. Vlastnost, do které jsme se zamilovaly a kterou objekt naší touhy manifestuje, by se chtěla rozvinout i v naší mysli. Proto tak rezonujeme s ním, protože on už ji rozvinutou má, proto jsme tolik fascinovány… On je předobraz vaší budoucí podoby, na té úrovni, která vás na něm fascinuje. Jako byste se zamilovala do sebe samé v budoucnosti.

A co s tím udělat? Nejdříve pusťte plané naděje, ty vás zbytečně drží zamčenou v této situaci. A potom zkuste nalézt tu vlastnost, která vás na něm fascinuje. Jako byste jej potkala jen proto, aby vám tuto vlastnost ukázal a současně s ní i to, že ji máte také, jen zatím ne zcela projevenou. Až ji naleznete, zcela se mu otevřete na této úrovni, jakoby do vás měla jeho vlastnost „natéct“. Postupně budete zažívat, jak se měníte zevnitř, najednou skrze vás bude promlouvat tato schopnost zažívat a manifestovat věci novým způsobem. Pomocí takovýchto setkání se utváříme a rozvíjejí se důležité vlastnosti v nás samých. Díky fascinaci, kterou zažíváte, může vše proběhnout daleko rychleji. A současně s tím mu buďte vděčná za všechno, co se od něj můžete naučit. Hlavně žádné pocity křivdy a zrady. Jen vděčnost vás vyváže z pout, která nyní prožíváte, jako byste se vyplatila z dluhu a budete svobodná; jen bohatší o nový způsob prožívání… díky němu.

Toto udělat není vůbec snadné. Ale pokud to dokážete, postrčí vás to dál; teď se motáte v bludném kruhu, aniž byste se naučila to, co vám měl tento muž dát. Ale až t uděláte, budete daleko zralejší a silnější, a nejspíš se objeví někdo jiný. A nově nabytá schopnost, která se objeví díky současnému muži, se vám bude moc hodit!

Můžete mít šťastný partnerský vztah, ale trápení a žárlivost k němu nevedou. Ničeho se nebojte s pusťte se do práce, přinese vám štěstí!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“