Žárlivost mého manžela

Partnerská poradna on-line

Před rokem jsme se vzali a čekáme miminko. Můj manžel na mě žárlil vždy, občas je to horší a občas lepší. Nemá žádný důvod, chci být s ním a miluji ho. Když ale začne fňukat, například když jedu za novým zákazníkem, jsou mi jeho žárlivost i on fyzicky odporné. Už mi několikrát prohledal počítač a mobil. Mám teď těhotenské nevolnosti a místo scén bych uvítala, kdyby byl doma klid.

Žaneta

Petra Jarošová odpovídá:

Žárlivost je obtížné léčit. Ten, kdo jí trpí, má velmi vnímavou mysl a reaguje i na sebemenší podnět intenzivními vjemy, které vytvářejí spoustu obrazů o tom, co by se ze současné situace mohlo vyvinout. Většinou se mu jeho předpovědi a očekávání plní, zejména, když se týkají druhých lidí. Bezchybnost v úsudku se však jeho samotného obvykle netýká a tak v mysli vytváří spoustu barevných obrazů toho, co jeho partner či partnerka dělá a totálně jim věří a také jejich vinou silně trpí.

Zdroj žárlivosti je v nedostatku sebevědomí. Pokud si váš partner myslí, že není stejně dobrý jako například váš zákazník, za kterým jedete, a to i když ho nikdy neviděl, objeví se žárlivost. Všechno vzniklo nejspíš dávno v jeho dětství, kdy se necítil dost dobrý, dost milovaný, dost šikovný, cokoli…. A od té doby se všichni, kdo jsou v jeho očích lepší, milovanější, šikovnější, stali jeho nepřáteli.

To, co můžete pro svého partnera udělat vy, je běh na dlouhou trať. Potřebuje permanentně cítit vaši lásku a ocenění. V sekci žárlivost naleznete i ostatní důležité věci, kterým se budete muset věnovat, pokud mu chcete pomoci. Měla byste vědět, že zřejmě doživotně bude těžit z vaší energie a inspirace. V současné situaci vám však není dobře, proto energie ani inspirace nemáte na rozdávání. On to cítí jako pokles zájmu o něj a okamžitě naskakují žárlivé obrazy. Za žárlivostí je také snížená životní energie a protože vy jste vyčerpaná už tak dost, dělá se vám špatně v jeho přítomnosti, protože vás energeticky vykrádá.

Za pár týdnů vám bude lépe, budete se cítit silnější a on se díky tomu také začne chovat jinak. Že žena snese víc, než chlap, ve vašem případě určitě platí. Držte se!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“