Žiji v domě s matkou

Žiji v domě s matkou
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,
vidím z Vašich odpovědí Váš velký dar empatie,proto bych uvítala Váš názor na mou situaci, i radu, jak se chovat.Žiji v domě s matkou 87 let, je plně soběstačná, myslí jí to.Dříve mi pomáhala s dětmi, na které jsem byla sama ale vždy to bylo za něco.To něco bylo, že se do všeho pletla, nenechala mě žít můj život, mistrně s lidmi v rodině manipulovala,o všem chtěla vědět, žádné soukromí.Moje rodina, která s ní ale nebydlí ji bere jako přírodní úkaz,sice řeknou že je hysterka, ale….
Nedávno mi (63)byla diagnostikovaná závažná choroba, rakovina s nejistou prognózou. Její reakce mě neuvěřitelně zdrtila,začala to zlehčovat, mluvit o chemoterapii jako hrozné věci, jedna paní. která zemřela, prý řekla, že by na to již nikdy nešla.Při nástupu do nemocnice, kdy jsem šla na narkózu, řekla přede všemi, že lidé po ní kolikrát neví, kdo jsou.Dál mě začala zesměšňovat před ostatními v rodině, parodovat mě, jak prý mluvím s vnukem,dělat různé drobné schválnosti.
Cítím se strašně, mám začít chemoterapii,vůbec co nechápu.Odstěhovala jsem se do jiné části domu a snažím se jí vyhýbat.
Prosím moc, poradíte mě? Jsem zoufalá.

Inka

Petra Jarošová odpovídá:

Inko, odstěhovat jste se měla už dávno. Odevzdala jste mnoho svých svobod a předala je matce.

Je velmi pravděpodobné, že vše, co jste v sobě během tohoto soužití potlačila a nedokázala zpracovat, se zhmotnilo do současných zdravotních potíží. Maminka se nechová hezky a je manipulátorka, ale vy už jste dávno mohla být někde jinde a žít si svůj život.

Podívejte se, jak se nyní cítíte, když na ni pomyslíte. Uvědomte si místo, které je nemocné a zjistěte, s jakými emocemi je spojeno. Zcela jistě naleznete spoustu hněvu, pod nímž bude bezmoc, smutek, pocit osamělosti, pocity oběti. A to vše je spojeno s myšlenkami, které nejsou pravdivé, ale vy jim věříte. Toto je třaskavá směs, která prakticky vždy, když není léčena, vede k nemoci, jako je ta vaše.

Není vaše vina, že tyto emoce máte. Ale není to ani vina vaší maminky; ona má úplně stejné vzorce, jako vy, zděděné po svých rodičích.

Víte, každá z nás se rozhoduje, zda si nechtěné dědictví po předcích nechá, nebo s ním bude pracovat. Vy jste nejspíš ani nevěděla, že něco takového existuje, že můžete měnit nastavení svého podvědomí a že tak můžete léčit svůj život i své tělo. Vaše maminka už vůbec nemá ani tušení. Takže do sebe navzájem projektujete své vlastní vzorce a je vám z toho hůř a hůř. Slabší jedinec onemocní, což jste v tomto případě vy.

Je důležité, abyste k léčbě využila metody, k nimž máte důvěru. Současně by ale velmi zlepšilo vaši prognózu, když byste se rozhodla jednou provždy vyléčit své vzorce oběti. Přečtěte si Radikální odpuštění, jistě vám může hodně pomoct.

Přeji vám brzké uzdravení!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“