Jak zvládnout úzkost, že vás opustí

Úzkost spolehlivě zaplaší všechno dobré. I kdybychom to měly před nosem, neuvidíme to, do všech situací si projektujeme své obavy a nenaplněná očekávání. Jisté míře úzkosti dnes čelí obrovské množství lidí, doba je velmi rychlá a zmatená a v záplavě reklam na vše, co nás spolehlivě šťastnými neučiní, je snadné minout skutečné životní hodnoty. Odcizily jsme se samy sobě, nerozumíme si, nevědomky se obelháváme a toto odcizení prožíváme jako různé formy tísně, úzkosti a obav. Silnější úzkost nás může úplně zbavit schopnosti normálně fungovat v běžném životě, ta slabší je často zdrojem našeho trápení v partnerských svazcích. Naše obavy totiž způsobí, že se vše stane přesně tak, jak jsme to  ve své úzkostné mysli vyprojektovaly.

Pochybujete, zda vás opravdu rád?

I kdyby měl, svými obavami a úzkostí si ubíráte body. Žena má k dispozici něco, co je pro všechny muže neskutečně vzrušující a sexy. Samozřejmě, že jej vždy bude zajímat, jak vypadáte. Ale kdyby to bylo všechno, jak si vysvětlit všechny ty trpící a opouštěné krasavice? To, co žena má a muž bude vždycky vyhledávat a bude ochoten pro to riskovat život a dát všechny peníze, je skryto hluboko uvnitř ženiny mysli. Na hlubokých úrovních reprezentuje žena otevřený prostor, můžeme jej přirovnat k otevřenému květu, který je nádherně barevný, vonící, laskající, otevřený a přijímající. Muž je na těchto úrovních silou a energií, tedy přesným opakem. Oba se přitahují, aby se obdarovali chybějící polovinou. Pokud je žena plná úzkosti, je to, jako by se květ zavřel, přestal vonět a být zajímavý – a to muže nutí jít někam jinam. Takže je to naopak, než si většina žen myslí. Jsme-li úzkostné, automaticky si zajistíme, že odejde, že se žádný muž neobjeví či zůstane jen krátce. Naše vnitřní jistota je naopak zárukou, že náš vnitřní prostor je v plném rozkvětu a muž nemá žádný důvod odcházet. Pokud trpíte úzkostí, vyhledejte pomoc. Neuděláte-li a přijdete o partnera, můžete vinit jen sama sebe.

Nejste si jistá, že s vámi zůstane?

Navazujeme na předchozí kapitolu. Je to přesně naopak! Vaše jistota způsobí, že s vámi bude chtít zůstat. Vy vytváříte vlastní budoucnost, nikdo jiný! Jste-li plná optimismu a radosti, bude skvělá. Obáváte-li se, jste plná úzkosti, obavy se naplní. Jediná jistota, která opravdu existuje, je ve vás. Pracujte na sobě, naučte se mít ráda samu sebe a váš partner bude mít rád vás. Nikdo vás neučiní trvale šťastnou, pokud už šťastná nejste. Veškerá vaše budoucnost a budoucí štěstí jsou ve vašich rukou. Nelitujte času, který věnujete vlastnímu rozvoji, odměnou vám bude bohatý a radostný život.

Vaše úzkosti se zhoršují…

Zdá se vám, že jste úzkostná skoro pořád? Že se to netýká jen vašeho vztahu, ale vlastně spousty situací, v práci, v rodině, že si děláte permanentní starosti? Nemůžete spát? Nebo se bojíte svého selhání v práci? Možná máte až záchvaty paniky a silných obav o vlastní zdraví. Pokud vše děláte nejlépe, jak dokážete a navzdory tomu se vaše úzkosti prohlubují, vyhledejte odbornou pomoc. Ve vaší mysli je myšlenkový vzorec, který vaše obavy působí a prohlubuje. Lze jej nalézt a opravit, není žádný důvod, abyste se utrápila k smrti. Nečekejte, tyto věci se jen málokdy vyřeší samy od sebe, spíš se zhoršují, pokud je necháme příliš dlouho neřešené. Určitě si zasloužíte být šťastná!

Máte deprese

Někdy máme tendenci zaměňovat pár dní nebo hodin smutku za nemoc, která se může objevit plíživě, aniž si toho všimneme a postupně nás uchvátí do svých spárů. Pokud trpíte pocity viny, nevidíte v životě žádné pozitivní možnosti a předem očekáváte, že vše dopadne špatně, nevidíte žádné východisko ze své situace a možná se i zabýváte myšlenkami, jestli to takto má vůbec cenu, nehazardujte již více se svým životem a co nejdříve navštivte odborníka. Určitě i pro vás existuje způsob, jak ze všeho ven. Někdy potřebujeme pomoc zvenčí, abychom zase nastartovaly vnitřní sílu a znova se pustily do boje. Nečekejte – čím déle dovolíte nemoci, aby vás ovládala, tím obtížnější je potom návrat do normálu.

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“