Když je sex problém

Sex a vše, co s ním souvisí, je pro mnohé z nás spojeno s největšími očekáváními, obavami, pochybnostmi a také zde často chybujeme. Může nás mást, že muži sex vnímají jinak, než my, a také k němu jinak přistupují, a že to nejspíš nelze změnit.

Nechce se milovat

Zde může být spousta důvodů, pro většinu mužů je sex důležitou součástí života a pokud nefunguje, může to znamenat problém mezi vámi. Jaké mohou být důvody?

Je unavený
Dnes častý důsledek vyčerpávající práce a tlaku na nejvyšší manažery i běžné zaměstnance. Nezbude, než mít pochopení. Pro muže je úspěch v práci tak důležitý, že pokud se zde cítí ohrožení, může to mít významný vliv na jejich potenci. Určitě potřebuje vaši podporu a důvěru, pokuste se upravit jeho jídelníček a životní styl, aby jedl zdravěji, najděte si společné sportovní aktivity. Možná se společně zamyslete, jestli taková práce stojí za to, zda je nutné, aby pracoval takto tvrdě a není-li zde možnost změny. Muži také fungují jinak, než ženy, a na rozdíl od nich potřebují po práci odpočinek, zatímco žena je schopná pracovat celý den. Blíže o tom píšu ve svých článcích v aktualitách. Dopřejte mu relaxaci u fotbalu, počítače, v garáži, cokoli má rád. Když bude vědět, že ho ihned po návratu domů nečekají další povinnosti, odmění se vám tím, že se bude rád vracet domů a je možné, že se vylepší i jeho potence.

Sex a zdravotní problémy
Někdy se mohou maskovat za nechuť k sexu, zejména, pokud váš partner dříve tyto potíže neměl. Zkuste mu nenápadně nabídnout návštěvu lékaře, preventivní prohlídka by mohla mnohé vysvětlit. Můžete to navléknout třeba tak, že půjdete také.

Nepřitahujete jej fyzicky
Pokud cítíte, že již od začátku vašeho vztahu úplně nehoří touhou se s vámi milovat, buďte opatrná. Možná máte jiný druh kontaktu než partnerský, třeba byste byli spíše dobrými kamarády. Je-li pro vás oba sex důležitý a od počátku tam není potřebné jiskření, mohli byste se později trápit. Dejte si na čas, pokud plánujete společný život a děti, aby vám pak něco důležitého v soužití nechybělo.
Nebo to dříve fungovalo a nyní to již nefunguje? Zde je třeba být zdravě sebekritická. Pokud vás potkal jako něžnou vílu a postupně jste se změnila v malého hrošíka, může být pro něho obtížné, navzdory všem vašim ostatním kvalitám, ve vás stále vidět vílu. Tělo se s věkem mění a je to normální, ale neměla byste zapomenout, že i váš vzhled je pro partnera důležitý. A to, jak o sebe pečujete, vnímá jako výraz vašeho zájmu o něj. Plastické operace nejsou třeba (ale proč ne), stačí se zdravě stravovat a najít si formu vám příjemného pohybu či nenosit doma dvacet let staré tepláky. Jako důvod jeho ochladnutí může ale připadat v úvahu kterákoli další z variant v sekci Sex.

Má jinou
Pro některé muže není nevěra překážkou i nadále se milovat s vámi, pro některé ano. Pokud jste zaznamenala změnu, může za tím být jiný vztah. Máte-li děti a chcete si jej udržet, čeká vás období náročné na trpělivost a vnitřní sílu. Čím budete laskavější a ohleduplnější, tím větší výčitky bude mít. Jeho vztah může být jen přechodný románek, a pokud budete stále držet noblesní, příjemný styl komunikace, je velká pravděpodobnost, že vše vyšumí a on se rád vrátí k vám. Málokterý muž je ochoten měnit hnízdo, pokud je mu tam dobře a málokterá milenka dlouho vydrží být ta druhá. Je to zkouška vaší lásky a síly, ale pokud vám na něm záleží, stojí to za to zkusit, spíš než absolvovat hysterické rozvodové scénáře. Takové věci se prostě stávají.

Dobýváte jej, místo aby on dobýval vás
Asi je na vaší straně příliš mnoho touhy a nejistoty . Muž si stále potřebuje brousit své lovecké náčiní a instinkty a je-li to naopak a stává se lovnou zvěří, nebaví ho to a nemusí jej bavit ani sex s vámi. Je velká pravděpodobnost, že uteče někam. Čeho se bojíte? Čím víc budete tlačit, tím hůř, výčitky i slzy vše jen zhorší. Opět by bylo užitečné zjistit všechny důvody z minulosti, které způsobily vaši nejistotu a obavy. Ty jsou velkým rizikem pro vaše partnerské štěstí, a pokud jste úzkostná, s velkou pravděpodobností se naplní, jednoduše si přitáhnete všechno, čeho se obáváte. Vrhněte se do práce na sobě a nelitujte času ani námahy. Budete odměněna vnitřní silou, sebedůvěrou, a ty přitahují spokojené partnerské vztahy.

Nebaví vás

Sex je hluboký způsob komunikace mezi mužem a ženou. Pokud vás váš partner sexuálně neuspokojuje již od začátku, nebo sotva co pominuly prvotní účinky hormonů, může to být proto, že byste lépe fungovali spíše jako kamarádi. Není to chyba ani jednoho z vás, je to, jako bychom se snažili natlačit klíč do chybného zámku. Problém není ani v klíči ani v zámku, je v jejich kombinaci. Je lepší najít si někoho, s kým to jednoduše „zapadne“.

Možná váš partner neví, co se vám líbí. Většina mužů uvítá, když jim partnerka řekne, co by si přála. Vyzkoušejte to!

Je vám nevěrný

Kdysi jsem slyšela pravidlo, že nevěra je důvodem k rozchodu, nikoli rozvodu. Něco na tom bude. Není třeba z toho dělat velké téma, hlavně to záleží na tom, co vyhovuje vám oběma. Pokud jste oba příznivci otevřeného vztahu, je to vaše věc a nikomu do toho nic není. Pokud vám ale tato otevřená forma nevyhovuje, najděte si někoho, kdo sdílí stejný pohled. Na jednu stranu je jasné, že pro muže nemá sex stejný význam, jako pro ženu. Žena je obvykle nevěrná jen v případě, že vztah již nefunguje, muž je schopen být nevěrný jen proto, že je příležitost a není to pro něj žádná věda, a už vůbec ne láska. Vyjasněte si s partnerem, co si na této úrovni přejete, a hlavně se nepřetvařujte a nedělejte ze sebe volnomyšlenkářku. Jestliže mu to náhodně „ujelo“, nedělejte z toho aféru a zbytečně nerozebírejte, protože to nikomu neprospěje. Ujíždí-li mu to často, zvažte, zda vám jeho ostatní kvality stojí za to. Pokud ano, smiřte se s tím, že máte vedle sebe věčného loviče, který ale, zůstává-li s vámi, ve vás vidí svou životní partnerku. Pokud ne, je škoda se trápit s někým, komu nemůžete důvěřovat.

Jste nebo chcete být nevěrná

  1. Jste divoška
    Nepatříte k většině žen, které touží prožít šťastný život pokud možno s jediným partnerem. Baví vás vzrušení změny a lovu. Doma máte miláčka, ale neustále brousíte ženské zbraně a ulovit mužského samce je otázka cti. K dobrému sexu nepotřebujete, aby vás váš protějšek miloval. Je to úplně v pořádku, jen potřebujete partnera, kterému to buď nevadí, nebo o tom neví.
  2. Jste monogamní typ
    Váš vtah pravděpodobně nefunguje. Pokud nemáte děti, běžte. Pokud je ale máte, zvažte vše velmi důkladně. Ženy mají tendenci odejít, aniž by měly jistotu, že ten nový má vůbec záměr se k něčemu trvalému uvázat. Možná jste jen chvilkové potěšení a kvůli tomu je hloupé rozbíjet rodinu. Pokud nemáte naprosto jasnou vizi, kam s dětmi půjdete, jak se budete živit a jak bude vše fungovat, nic nepodnikejte, protože můžete zůstat bez manžela i bez milence a pravděpodobně také bez peněz. Pokud však jste si jistá, že s manželem už být nechcete a že to není jen chvilková krize, je škoda života zůstávat s někým, s kým nejste šťastná. Současně i vašemu manželovi tak umožníte si někoho nového najít. Připravte se ale, že to nebude jednoduché a matka s dětmi není to nejatraktivnější lákadlo na partnerském trhu. A nikdy nezapomeňte, že vaše vnitřní síla, radost a svěžest jsou sexy, zatímco pocit prohry, křivdy a lítosti jsou ty nejspolehlivější odpuzovače mužů.

 

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“