Single – jak to vyřešit jednou provždy

Být single je „in“, ale pro spoustu žen spíše noční můra. Je vám dávno přes dvacet či dokonce přes třicet, jste stále sama a trvalý vztah v nedohlednu?

Nikdy vás nikdo nemiloval

Jak jsou na tom či byli vaši rodiče? Často si neseme dědictví z dětství. Že jste sama, může souviset s tím, že vztah vašich rodičů nefungoval a vy jste nedostala žádný návod, jak to vlastně vypadá, když se muž se ženou mají rádi. Další možností je, že vaši rodiče se rádi mají, ale už jim nějak nezbylo lásky pro vás a vy jste se už jako dítě či dospívající cítila sama a nemilovaná. Zde je důležité prozkoumat myšlenkové vzorce ve vaší mysli, proč si to vlastně myslíte a následkem toho i prožíváte, a změnit je. Počítejte s tím, že to může být i několik let práce a že si s tím nejspíš neporadíte sama. Ale proč nezačít právě teď? I vy můžete být šťastná!

Existuje osudový muž pro vás?

Pro dámy otázka století… Následující řádky nečtěte vy, které berete s rezervou možnost, že tento život není naším jediným. V tom případě ani nevěříte tomu, že nějaký osudový muž existuje. Pokud ano, čtěte dál.

Je velmi pravděpodobné, že existuje jeden (či více mužů), se kterým máme velmi silný svazek díky tomu, že jsme se již mnohokrát potkali v minulých životech jako partneři. Nevěřte tomu, že se bláznivě na první pohled zamilujete do někoho, koho potkáváte úplně poprvé. To, že se zamilujeme, znamená, že se poznaly mysli na základě prastarých zkušeností, i když se nyní potkávají v jiných tělech. To, že jsme byli i milenci, nejen třeba sourozenci či přátelé, se pozná podle sexuální přitažlivosti a také podle toho, že nám to „funguje“, nemusíme se učit, co komu z nás při milování vyhovuje, jednoduše to víme. Ovšem počítejte se tím, že společně se vším dobrým, co jsme společně v minulých životech dělali, je i spousta toho, co se nám nepovedlo, a tyto zkušenosti se budou vynořovat jako hádky, nepříjemné zkušenosti a vzájemná nepochopení či nevěry. Důvod, kvůli kterému se dnes hádáte, byl už mnohokrát příčinou vašich hádek a rozchodů v minulých životech a je jen na vás, zda takto chcete i dále pokračovat, nebo zkusíte do svého jednání vnést trochu více prostoru a soucitu. Zejména v případě silného vztahu platí, že partner je zrcadlem naší vlastní mysli a tím pádem cokoli se nám na něm nelíbí a štve nás nebo zraňuje, je hlavně náš problém. Je na vás, zda se rozhodnete něco nového naučit a změnit samu sebe, nebo jestli jej po stopadesáté obviníte jako zdroj vašeho utrpení, vzdáte to a zase budete sama. Pak můžete zase čekat několik životů, než se vám opět podaří jej potkat a zkusit to znova od začátku… Může se vám zdát nespravedlivé, když vám radím změnit sebe, místo abych vám doporučila tlačit na partnera, aby se změnil on. Existuje pro to důvod. Ženy mají velmi rozvinutou schopnost pracovat na sobě, dokážou se dobře poprat s vnitřními nepřáteli, jako je nedostatek sebedůvěry či úzkost, jsou neustále připraveny se rozvíjet. Muži jsou naopak daleko lépe vybaveni měnit vnější svět svými vynálezy a nástroji a umí spíš bojovat s vnějším nepřítelem; pracovat na svém vnitřním rozvoji je pro ně daleko obtížnější. Mohou si ale se ženami vzájemně pomoci, protože díky lásce dojde k výměně a sdílení všech dosažených kvalit. Žena, se svou otevřeností a přirozenou potřebou pečovat, je daleko přístupnější měnit samu sebe zevnitř, což od ní může její partner díky vzájemné lásce „nasát“. Muž na oplátku ženu láskyplně chrání. a ještě si to užívá a je na to hrdý.

Jak si najít partnera

A víte, co hledáte? Obrovskou výhodu mají všechny, jejichž rodiče se milovali a milují. Protože v tom případě sajeme to, jak „chutná“ náš budoucí partner, s mateřským mlékem, je to bohatý komplex informací, jak spolu fungují žena a muž na mnoha úrovních a v nás se od dětství rozvíjí instinkt, jak rozpoznat muže, se kterým máme hluboký svazek. Pokud jsme to štěstí neměly a rodiče na úrovni vztahu tápali a chybovali, cítíme se jako v mlze. Nevíme, kterým směrem se dát a všechny kontury jsou zamlžené. Jdeme pokus omyl a po cestě hromadíme zranění. I zde existuje návod, jak vše napravit:

  1. Porozhlédněte se okolo sebe po párech, které jsou šťastné. Namísto lítosti, že něco takového také nezažíváte, že na rozdíl od nich jste sama, se učte radovat a přát jim štěstí. Ony jej přinesou vám, protože jsou zrcadlem vašich možností.
  2. Pokud cítíte žárlivost či závist, že je někdo jiný šťastný a vy ne, spolehněte se, že svého ideálního partnera nepotkáte. Závist ve vás blokuje schopnost se učit od druhých – a vám šťastné páry nahrazují chybějící příklad od rodičů, proto jim buďte vděčná, že se můžete dívat, jak to vlastně funguje.
  3. Vědomě se otevřete jejich příkladu, jako byste zcela otevřela své srdce, jejich zkušenost tak „nateče“ do vás a vy díky nim získáte příchuť fungujícího partnerství.
  4. A teď to nejtěžší. Jakmile jste toto vše udělala a zvládla, je vaším úkolem úplně se oprostit od nutkání sledovat všechny muže ve vašem okolí, jestli mezi nimi není TEN váš. Takto totiž okolo sebe šíříte muži spolehlivě rozpoznatelný parfém hledající samičky, který oni, na rozdíl od zvířat, nevnímají jako přitažlivý, ale přesně naopak – a budou se vrhat na útěk. Muži jsou lovci a chtějí dobývat. Budete-li lovit vy, možná i ulovíte, ale je otázka, zda budete s úlovkem spokojena. Jakmile se objeví ten váš, dejte si na čas a ponechte aktivitu na něm. Bude ho to bavit.

Jak poznáte, že o vás stojí?

Poznáte. Muži je vlastní aktivita. Jakmile jste v jeho hledáčku, nedá pokoj. Bude vám psát, předvádět se, zvát vás na obědy, udělá cokoli, aby se s vámi mohl vidět. Svá setkání nemusíte nijak aranžovat, on se o všechno postará. Vaše přílišná horlivost a touha už nebýt sama jej naopak může odradit. Nezapomeňte, že je lovec, a když se samička upejpá, jen to jitří jeho instinkty a lovecké pudy. Jestliže jste to vy, kdo se musí ozývat a vymýšlet, jak se dostat do jeho blízkosti, pravděpodobně nejste tou, na kterou myslí ve volném čase. Ženy jsou největší sebelhářky v usuzování z nic neznamenajících mužových slov na něco významného. Touží a doufají, zatímco objekt jejich touhy ani neví, že existují. Neplýtvejte svou hrdostí, citem ani časem, je škoda trpět zbytečně.

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“